REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

PCC Rokita ze srebrnym certyfikatem EcoVadis

Grupa PCC Rokita otrzymała srebrny certyfikat EcoVadis, poprawiając swój wynik w stosunku do ubiegłego roku. Wyróżnienie przyznawane jest za wysoki poziom społecznej odpowiedzialności biznesu na podstawie oceny kontrahentów z łańcucha dostaw.

PCC Rokita certyfikat EcoVadis

Fot. arch. PCC Rokita

PCC Rokita jest uczestnikiem platformy EcoVadis jako uczestnik łańcucha dostaw 27 globalnych firm z różnych branż przemysłowych. Certyfikaty EcoVadis przyznawane są za osiągnięcia w obszarach ochrony środowiska, zatrudnienia, uczciwych praktyk biznesowych i łańcucha dostaw.

Wśród 25% najlepszych firm

W tym roku firma poprawiła swój wynik w stosunku do roku 2019, uzyskując 60 punktów na 100 możliwych. Znalazła się tym samym wśród 25% najlepszych firm ocenianych przez EcoVadis. I dołączyła do elitarnego grona, w którym znajdują się m.in. tacy rynkowi giganci jak AkzoNobel, BASF, Evonik, Clariant czy DuPont.

W skład zespołu EcoVadis oceniającego firmy wchodzi kilkuset ekspertów z 40 różnych krajów. Co roku analizują oni raporty ponad 65 tysięcy organizacji, wykazujących aktywność w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Wysoka ocena EcoVadis to sposób, by zwiększyć transparentność oraz zaufanie partnerów.

Pierwsza taka platforma

EcoVadis to pierwsza platforma, która umożliwia przedsiębiorstwom ocenianie ich kontrahentów w ramach łańcucha dostaw. Oceny wystawiane są przy pomocy kart oceny społecznej odpowiedzialności firm, obejmujących ponad 190 kategorii zakupów, 21 wskaźników CSR i 160 krajów świata.

Źródło: PCC Rokita

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA