a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePCC Rokita ze srebrnym certyfikatem EcoVadis

PCC Rokita ze srebrnym certyfikatem EcoVadis

Grupa PCC Rokita otrzymała srebrny certyfikat EcoVadis, poprawiając swój wynik w stosunku do ubiegłego roku. Wyróżnienie przyznawane jest za wysoki poziom społecznej odpowiedzialności biznesu na podstawie oceny kontrahentów z łańcucha dostaw.

PCC Rokita certyfikat EcoVadis

Fot. arch. PCC Rokita

PCC Rokita jest uczestnikiem platformy EcoVadis jako uczestnik łańcucha dostaw 27 globalnych firm z różnych branż przemysłowych. Certyfikaty EcoVadis przyznawane są za osiągnięcia w obszarach ochrony środowiska, zatrudnienia, uczciwych praktyk biznesowych i łańcucha dostaw.

Wśród 25% najlepszych firm

W tym roku firma poprawiła swój wynik w stosunku do roku 2019, uzyskując 60 punktów na 100 możliwych. Znalazła się tym samym wśród 25% najlepszych firm ocenianych przez EcoVadis. I dołączyła do elitarnego grona, w którym znajdują się m.in. tacy rynkowi giganci jak AkzoNobel, BASF, Evonik, Clariant czy DuPont.

W skład zespołu EcoVadis oceniającego firmy wchodzi kilkuset ekspertów z 40 różnych krajów. Co roku analizują oni raporty ponad 65 tysięcy organizacji, wykazujących aktywność w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu. Wysoka ocena EcoVadis to sposób, by zwiększyć transparentność oraz zaufanie partnerów.

Pierwsza taka platforma

EcoVadis to pierwsza platforma, która umożliwia przedsiębiorstwom ocenianie ich kontrahentów w ramach łańcucha dostaw. Oceny wystawiane są przy pomocy kart oceny społecznej odpowiedzialności firm, obejmujących ponad 190 kategorii zakupów, 21 wskaźników CSR i 160 krajów świata.

Źródło: PCC Rokita

Dowiedz się więcej o firmie