a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePowłoka izolacyjna z prestiżową nagrodą

Powłoka izolacyjna z prestiżową nagrodą

Branża powłok izolacyjnych szybko się rozwija. Jeden z innowacyjnych produktów wprowadzony na rynek zeszłej jesieni zdobył właśnie ważną nagrodę wręczoną w Holandii.

Fot. isakarakus / pixabay.com

Powłoka Heat-Flex 7000, którą niedawno wprowadziła na rynek firma Sherwin-Williams, doczekała się ważnego wyróżnienia – nagrody Gold Emerging Technology Award w ramach 2024 Global Tank Storage Awards. Powłoka ta, zapewniająca izolację termiczną, zapobiega wielu problemom związanym z przechowywaniem substancji w wysokich temperaturach, takich jak oparzenia personelu obsługującego zbiornik czy korozja pod izolacją (CUI – ang. corrosion under isolation).

Przełom w dziedzinie powłok izolacyjnych

Nagrody Global Tank Storage Awards wręczone zostały już po raz siódmy. Ceremonia wręczenia odbyła się w Rotterdamie. Spośród ponad 200 zgłoszeń z całego świata międzynarodowe jury wybrało 85 finalistów w 12 kategoriach. Jak komentuje Neil Wilds, globalny dyrektor ds. produktu w oddziale CUI/Testing Sherwin-Williams Protective & Marine:

To wyróżnienie to zarówno przywilej, jak i uznanie dla starań naszych zespołów badawczych, które nieustannie poszukują rozwiązań w walce z CUI w różnych sektorach przemysłu. Jesteśmy dumni, że powłoka Heat-Flex 7000 została nagrodzona jako przełom w dziedzinie powłok izolacyjnych, zapewniający bezpieczeństwo pracy, wydajność i opłacalność w różnych zastosowaniach.

Powłoka została wprowadzona na rynek jesienią 2023. Dzięki zaawansowanej technologii powstaje gruba, w pełni usieciowana warstwa skutecznie zapobiegająca przenoszeniu ciepła między podłożem a powierzchnią. Jest ona odporna na wilgoć, dzięki czemu nie ma konieczności częstych inspekcji oraz ewentualnego odnawiania izolacji.

Szerokie zastosowanie

Jak zapewnia więc producent, Heat-Flex 7000 znacząco skraca czas instalacji oraz zmniejsza nakłady związane z konserwacją. Powłoka może być stosowana w wielu różnych sektorach przemysłu, w tym w branży olejowo-gazowej, spożywczej, wydobywczej, energetycznej oraz przetwórstwa chemicznego.

Źródło: Sherwin-Williams