REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Kolorowe murale w szpitalu dziecięcym w Aarau

Kolory mają wielką moc. Firma AkzoNobel doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego razem ze szwajcarską fundacją Anouk już od 12 lat wprowadza barwy w życie tych, którzy ich najbardziej potrzebują. Ich ostatni wspólny projekt to kolorowe murale na ścianach szpitala dziecięcego w Aarau.

kolorowe murale Aarau AkzoNobel

Fot. arch. AkzoNobel

Dla dzieci szpital zawsze jest miejscem nieco przerażającym – nawet wtedy, gdy trafiają do niego tylko na chwilę. Kolor pomaga im oswoić tę nieprzyjazną przestrzeń i daje poczucie, że wszystko będzie dobrze. Stąd pomysł, by podarować barwne malowidła na ścianach małym pacjentom kliniki w szwajcarskim Aarau.

Uśmiech powraca

Delikatne kolory oraz humorystyczne obrazy na ścianach Kinder Klinik Kantonsspital stworzyły podnoszącą na duchu atmosferę. To ważne szczególnie teraz, gdy sytuacja pandemiczna na świecie dostarcza wszystkim dodatkowych trosk.

Nowe, barwne malowidła pojawiły się na ścianach w 22 pokojach zabiegowych i ośmiu pokojach pacjentów. Pomogą one rozproszyć lęki i przywrócić uśmiech 15 000 dzieci rocznie. „Mój pokój wygląda teraz dużo lepiej, jest wesoły i kolorowy, po prostu piękny” – powiedział już jeden z małych pacjentów.

12 lat współpracy

Marka Sikkens należąca do AkzoNobel przekazuje farby na rzecz Fundacji Anouk już od kilkunastu lat, pomagając uśmierzyć lęki pacjentów w różnym wieku. Vanessa von Richter, jedna z dyrektorek fundacji, podziękowała producentowi za jego cenną pomoc:

Chcielibyśmy podziękować marce Sikkens za cudowne 12 lat współpracy. Jej farby nie tylko odpowiadają artystom, z którymi pracujemy, ale też idealnie nadają się do ośrodków zdrowia, ponieważ są bardzo odporne i mogą być dezynfekowane – co jest szczególnie ważne teraz, w czasach pandemii COVID-19. Razem jesteśmy w stanie wprowadzić odrobinę słońca i radości w serca pacjentów oraz personelu.

Fundacja Anouk zajmuje się upiększaniem ścian różnego rodzaju budynków, od domów opieki i ośrodków zdrowia psychicznego po szpitale i domy dziecka. Powstała w 2008 roku i od tamtej pory zrealizowała już ponad 200 projektów w 17 krajach. Jej działania pomogły ponad czterem milionom ludzi.

Efekt natychmiastowy

Wpływ terapeutyczny kolorowych murali w klinice w Aarau był natychmiastowy. I tak wyraźny, że są plany upiększania innych części szpitala – także m.in. pediatrycznego oddziału intensywnej terapii. W ramach podnoszenia na duchu małych pacjentów szpitala Fundacja Anouk stworzyła również książeczkę do kolorowania i do rozwiązywania łamigłówek.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA