a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiGreenline – nowa, zielona linia produktów Grupy PCC

Greenline – nowa, zielona linia produktów Grupy PCC

Grupa PCC udowadnia, że ekologia i idea zrównoważonego rozwoju ma dla niej duże znaczenie. Firma wprowadziła do swojej oferty nową, przyjazną środowisku linię produktów GREENLINE™.

Greenline Grupa PCC

Fot. arch. Grupa PCC

Jak deklaruje Grupa PCC, firma stosuje europejskie i światowe standardy, na których oparta jest idea zrównoważonej produkcji. Dlatego wprowadzając nowe produkty do swojej oferty dostosowuje się do trendów zielonej chemii.

Nowa, zielona linia produktów

Dowodem na to, że ekologia odgrywa ważną rolę dla Grupy PCC, jest jej nowa linia produktów o nazwie GREENLINE™. Zostały one zaprojektowane m.in. uwzględniając ich zdolność do biodegradacji i emisję. Wśród nich znalazły się m.in. dyspergatory, emulgatory, modyfikatory reologii i inhibitory korozji.

Fakt, że firma spełnia wymogi stawiane zielonej chemii, oznacza również korzyści dla jej klientów. Również oni mogą bowiem prowadzić swoją działalność zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Zielone produkty i zielone procesy

Grupa PCC działa jednak na rzecz ochrony środowiska nie tylko dostarczając „zielone” produkty. Minimalizuje produkcję odpadów, stawia na rozwiązania energooszczędne, a w procesach technologicznych wykorzystuje zieloną energię oraz surowce pochodzące z odnawialnych źródeł. Ogranicza również zastosowanie rozpuszczalników i innych szkodliwych substancji.

Źródło: Grupa PCC

Dowiedz się więcej o firmie