REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Kolor Roku 2022 Minwax: w poszukiwaniu spokoju

Amerykańska marka Minwax, specjalizująca się w produktach do drewna, jako kolejny producent farb ogłosiła swój Kolor Roku 2022. Został nim Gentle Olive – subtelna zieleń szałwii z domieszkami szarości.

Kolor Roku 2022 Minwax

Szafki kuchenne w odcieniu Gentle Olive. Fot. arch. Minwax

Eksperci Minwax postawili w tym roku na zieleń, pomagając nam odnaleźć się w nowej, pandemicznej rzeczywistości. W obecnej sytuacji, gdy niepokojem napawa nas dodatkowo tocząca się na Ukrainie wojna, uspokajający wystrój nabiera dodatkowego znaczenia.

Pozytywny i wyciszający

Sue Kim, managerka ds. marketingu koloru w Minwax, opisuje Gentle Olive jako odcień pozytywny i wyciszający, przywodzący dobre skojarzenia z naturą. Jak mówi:

W ciągu ostatnich dwóch lat staraliśmy się przeobrazić nasze domy w komfortowe przestrzenie – miejsca zapewniające nam dobre samopoczucie, gdzie możemy się odprężyć i oczyścić nasz umysł. Tegoroczny Kolor Roku Minwax jest odbiciem tego poszukiwania spokoju w warunkach zmian naszego trybu życia. Gentle Olive tworzy bowiem w domu medytacyjny nastrój, napełniający nas optymizmem.

Kolor Roku 2022 Minwax przywodzi na myśl zdrowie i odnowę, nawiązując do nowych funkcji, jakie spełniać zaczęła ostatnio nasza przestrzeń domowa. Z kolei szare domieszki kojarzą się ze spokojem i stabilizacją.

Zgodnie z trendami

Jak zwraca uwagę „Forbes”, Gentle Olive doskonale wpisuje się w trendy obowiązujące obecnie w dekoracji wnętrz. Jest odcieniem delikatnym, dobrze współgrającym z innymi opcjami kolorystycznymi, zieleń przywodzi zaś dobre skojarzenia z naturą. Podobnego wyboru dokonali zresztą w tym roku również eksperci Benjamin Moore.

Drzwi w odcieniu Gentle Olive. Fot. arch. Minwax

Drzwi w odcieniu Gentle Olive. Fot. arch. Minwax

Kolor Gentle Olive to jedna z ponad 240 opcji kolorystycznych dostępnych w linii wodorozcieńczalnych, półprzezroczystych produktów Minwax Wood Finish Water-Based Color Stains. Producent przygotował również kilka propozycji odcieni, które najlepiej sprawdzą się w duecie z Kolorem Roku 2022.

O marce Minwax

Minwax należy do koncernu Sherwin-Williams – największego obecnie producenta farb na świecie. Od ponad 110 lat marka cieszy się popularnością na rynku wykończeń do drewna – zarówno wśród majsterkowiczów, jak i profesjonalnych malarzy.

Źródło: Minwax, Forbes.com, coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA