a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiInspirująca szałwia – Kolor Roku 2022 Benjamin Moore

Inspirująca szałwia – Kolor Roku 2022 Benjamin Moore

Kolejny producent ogłosił swój Kolor Roku 2022. Został nim nawiązujący do atmosfery października October Mist – delikatny odcień szałwii, który tworzy nastrój stabilności, a równocześnie zachęca do kreatywnej ekspresji.

Kolor Roku 2022 Benjamin Moore

October Mist. Fot. arch. Benjamin Moore

Jak wyjaśnia producent, October Mist tworzy płótno, na którym rozkwita paleta Color Trends 2022 – i nasza wyobraźnia. W palecie Benjamin Moore na rok 2022 znalazły się zarówno odświeżone kolory podstawowe, jak i świetliste pastele i odcienie roślinne.

Harmonia koloru przy dowolnym stylu

Harmonijna ale różnorodna, stabilna ale kapryśna, medytacyjna, a zarazem eklektyczna – tak opisują nową paletę eksperci Benjamin Moore. Jak komentuje Andrea Magno, dyrektor ds. marketingu koloru i rozwoju w Benjamin Moore:

Ponieważ przestrzenie w naszych domach ewoluują, odkrywamy coraz to nowe możliwości wyrażania naszej osobowości. Uczymy się też wykorzystywać potęgę koloru, by projektować wnętrza spełniające różne funkcje i utrzymane w różnych stylach. October Mist 1495 i towarzysząca mu paleta Color Trends 2022 są odzwierciedleniem naturalnej harmonii kolorów, a równocześnie inspirują do tworzenia unikatowych kolorystycznych połączeń.

W palecie Benjamin Moore na sezon 2022 znalazło się 14 kolorów. Zachęcają one do eksperymentów i urządzania wnętrz w dowolnym, ulubionym stylu.

Zabawa, wzrastanie i ekspresja

Producent luźno podzielił swoją nową paletę na trzy grupy. „Zrób miejsce dla zabawy” (ang. Make room for play), zachęca, prezentując kategorię tworzoną przez świetliste pastelowe odcienie. Hasłem „Zrób miejsce dla wzrastania” (ang. Make room for nurturing) opatrzona jest grupa odcieni roślinnych. „Zrób miejsce dla ekspresji” (Make room for expression), zachęca natomiast trzecia kategoria – odświeżonych kolorów podstawowych.

Fot. arch. Benjamin Moore

Fot. arch. Benjamin Moore

Fot. arch. Benjamin Moore

Fot. arch. Benjamin Moore

Fot. arch. Benjamin Moore

Fot. arch. Benjamin Moore

Źródło: Benjamin Moore, coatingsworld.com