a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiAkzoNobel członkiem Responsible Mica Initiative

AkzoNobel członkiem Responsible Mica Initiative

AkzoNobel sformalizował swoje pełne członkostwo w organizacji Responsible Mica Initiative (RMI). Działa ona na rzecz odpowiedzialnych łańcuchów dostaw miki, zapewniających godne warunki pracy.

AkzoNobel Responsible Mica Initiative RMIMiki – grupa minerałów wykorzystywanych w wielu różnych sektorach przemysłu – są wydobywane przede wszystkim w Indiach, gdzie wiele czynników sprzyja złym warunkom pracy, w tym wykorzystywaniu jako siły roboczej dzieci. Misją RMI jest ustanowienie odpowiedzialnego i zrównoważonego łańcucha dostaw miki.

Mika tylko od członków RMI

AkzoNobel postanowił w pełni zaangażować się w inicjatywę RMI – stąd decyzja o pełnym członkostwie. Jak komentuje Anja Verbeke, globalna dyrektorka ds. uczciwości i przestrzegania norm etycznych AkzoNobel:

Cieszymy się, że sformalizowaliśmy nasz związek z RMI jako oficjalny członek i z chęcią rozpoczniemy ścisłą współpracę, by wesprzeć wysiłki organizacji na rzecz wyeliminowania pracy nieletnich i złych warunków pracy. Sformalizowanie naszego członkostwa pokazuje, że przyjmujemy odpowiedzialność przestrzegania praw człowieka wzdłuż naszego łańcucha wartości, traktujemy sprawę poważnie i jesteśmy zdeterminowani, by stać się częścią zmiany.

Verbeke dodaje, że w związku z powyższym AkzoNobel czerpie pigmenty perłowe na bazie miki tylko od dostawców będących członkami RMI. W ten sposób przyczynia się do ograniczenia procederu, jakim jest wykorzystywanie do pracy nieletnich. Koncern wykorzystuje pigmenty na bazie miki przede wszystkim w swoich produktach dla branży samochodowej i lotniczej.

Ponad 70 członków

RMI powstało w 2017 roku i liczy obecnie ponad 70 członków. Jest jedną z niewielu globalnych organizacji, zaangażowanych na rzecz zmiany warunków pracy oraz ograniczenia pracy nieletnich w branżach związanych z wydobyciem i wykorzystaniem miki.

Źródło: AkzoNobel