a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneAllnex buduje centrum R&D w Europie

Allnex buduje centrum R&D w Europie

Koncern Allnex zainwestował 12 mln € w budowę nowego centrum rozwojowo-badawczego w Austrii. Przeznaczył również duże środki na produkcję technologii wodorozcieńczalnych.

Allnex centrum R&D Europa

Fot. arch. Allnex

Inwestycja jest wpisana w strategiczne cele firmy Allnex – rozwijanie nowej generacji przyjaznych środowisku polimerów dla branży farb i powłok. Producent reaguje tym samym na obowiązujące trendy i wychodzi naprzeciw potrzebom klientów.

Ośrodek w zakładzie produkcyjnym

Ośrodek rozwojowo-badawczy będzie się mieścił bezpośrednio w zakładzie produkcyjnym firmy w austriackim Werndorf. Jak mówi Goetz Pelikan, dyrektor zarządzający Allnex Austria GmbH:

Działalność rozwojowo-badawcza ma dla allnex szczególne znaczenie strategiczne. Dzięki temu, że nasze technologie rozwijać będziemy tak blisko zakładu produkcyjnego, będziemy mogli jeszcze szybciej przekształcać innowacje w nowe produkty.

W nowym ośrodku rozwijane będą przede wszystkim nowe żywice i dodatki – wodorozcieńczalne i charakteryzujące się niską zawartością LZO produkty na globalny rynek. Allnex inwestuje również w digitalizację, w obiekcie zainstalowany zostanie bowiem najnowszy zautomatyzowany sprzęt do syntezy i aplikacji.

Budowa rusza jeszcze w październiku

Budowa nowego centrum rozwojowo-badawczego rusza jeszcze w tym miesiącu. Ośrodek ma być natomiast gotowy w drugiej połowie przyszłego roku.

Źródło: Allnex