REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Allnex buduje centrum R&D w Europie

Koncern Allnex zainwestował 12 mln € w budowę nowego centrum rozwojowo-badawczego w Austrii. Przeznaczył również duże środki na produkcję technologii wodorozcieńczalnych.

Allnex centrum R&D Europa

Fot. arch. Allnex

Inwestycja jest wpisana w strategiczne cele firmy Allnex – rozwijanie nowej generacji przyjaznych środowisku polimerów dla branży farb i powłok. Producent reaguje tym samym na obowiązujące trendy i wychodzi naprzeciw potrzebom klientów.

Ośrodek w zakładzie produkcyjnym

Ośrodek rozwojowo-badawczy będzie się mieścił bezpośrednio w zakładzie produkcyjnym firmy w austriackim Werndorf. Jak mówi Goetz Pelikan, dyrektor zarządzający Allnex Austria GmbH:

Działalność rozwojowo-badawcza ma dla allnex szczególne znaczenie strategiczne. Dzięki temu, że nasze technologie rozwijać będziemy tak blisko zakładu produkcyjnego, będziemy mogli jeszcze szybciej przekształcać innowacje w nowe produkty.

W nowym ośrodku rozwijane będą przede wszystkim nowe żywice i dodatki – wodorozcieńczalne i charakteryzujące się niską zawartością LZO produkty na globalny rynek. Allnex inwestuje również w digitalizację, w obiekcie zainstalowany zostanie bowiem najnowszy zautomatyzowany sprzęt do syntezy i aplikacji.

Budowa rusza jeszcze w październiku

Budowa nowego centrum rozwojowo-badawczego rusza jeszcze w tym miesiącu. Ośrodek ma być natomiast gotowy w drugiej połowie przyszłego roku.

Źródło: Allnex

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA