REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Jotun podpisał umowę z U-Ming na zastosowanie HSS

Firmy U-Ming i Jotun oraz stocznia SWS podpisały kontrakt w sprawie zastosowania systemu Jotun Hull Skating Solutions (HSS) na nowym statku U-Ming budowanym w Szanghaju. Ceremonia podpisania umowy odbyła się zdalnie, za pośrednictwem platformy Teams.

Jotun system HSS U-Ming SWS Chiny

Fot. arch. Jotun

Umowa dotyczy zastosowania systemu HSS na jednym z czterech masowców dwupaliwowych 190 000 DWT, powstającym obecnie w stoczni Shanghai Waigaoqiao Shipyard (SWS) w chińskim Szanghaju. Nowe statki mają wesprzeć U-Ming w długoterminowej współpracy z wydobywczym gigantem Anglo American.

Czysty kadłub już od pierwszego dnia

Na system HSS koncernu Jotun składa się Hull Skater – podwodne zrobotyzowane urządzenie kontrolująco-czyszczące – oraz SeaQuantum Skate, opracowana specjalnie na potrzeby systemu powłoka przeciwporostowa. Jak mówi Morten Sten Johansen, dyrektor oddziału farb morskich w regionie Azji Północno-Wschodniej w Jotun:

Bardzo cieszę się z pozytywnej reakcji U-Ming i SWS względem naszego systemu HSS na etapie budowy nowego statku. Nasi klienci tworzą przyszłość – przyjazny środowisku przemysł morski.

Dodał, że dzięki systemowi HSS Jotun może zagwarantować klientom czysty, wolny od porastania kadłub już od pierwszego dnia, a co za tym idzie – pomóc im ograniczyć wydatki na paliwo, zapewnić większą elastyczność operacji i zarządzanie porastaniem. Jest to szczególnie ważne w przypadku masowców, które w związku z kwestiami rynkowymi i logistycznymi często pozostają przez dłuższy czas w doku.

Pierwsi w Chinach

SWS to pierwsza stocznia w Chinach, która zaoferowała swoim klientom system HSS firmy Jotun. Nowe masowce U-Ming mają zostać oddane do użytku na przełomie 2022 i 2023 roku.

Źródło: Jotun

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA