REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Kolor, kształt, soft-touch – Bayer i wystrój auta

Elegancki, a przy tym solidny i wytrzymały wystrój auta staje się obecnie coraz ważniejszy dla osób odwiedzających salony samochodowe. Odpowiedzią na oczekiwania klientów jest technologia DirectCoating/DirectSkinning, opracowana z udziałem Bayer MaterialScience. Dzięki niej wystarczy zaledwie jeden nieskomplikowany krok, żeby wyprodukować element z gotową powłoką poliuretanową.

Bayer soft-touch

Fot. lephafta (sxc.hu)

Do wyboru, do koloru

Proces DirectCoating/Direct Skinning jest prosty, tani i bardzo efektywny. Posługując się odpowiednią formą można uzyskać dowolny kształt elementu z wymarzoną powłoką – przezroczystą lub kolorową, matową lub błyszczącą, twardą, miękką lub przypominającą w dotyku piankę. Technologia umożliwia wytwarzanie dowolnej tekstury, wystarczy tylko użyć właściwej formy. Klient może więc swobodnie puścić wodze fantazji.

W dobrej formie

Cały proces dobrze prezentuje ilustracja. W pierwszej jego fazie termoplastyczny polimer jest wtryskiwany do zagłębienia w jednej części formy. Następnie druga część formy zostaje wymieniona na matrycę wyposażoną w płaską wnękę, do której trafia z kolei dwuskładnikowa farba poliuretanowa. Po zastygnięciu otrzymujemy element pokryty farbą, który możemy od razu poddać dalszej obróbce.

Fot. arch. Bayer MaterialScience

Kolor, tekstura, dotyk

Wytrzymałość i lekkość to zasługa materiału podłoża, ale walory estetyczne i miłe w dotyku wykończenie pozostają już działką powłoki. Farby Bayer są odporne na zarysowania i związki chemiczne, niektóre z nich mają zdolność samonaprawy. Prócz tego są dostępne w wielu odcieniach, teksturach i wariantach dotykowych (efekt soft-touch). Mogą być miękkie lub twarde, idealnie gładkie lub lekko szorstkie, a nawet przypominać w dotyku skórę (powłoka Bayflex®).

Technologia DirectCoating/Direct Skinning sprawiła, że wytwórcy nie muszą się już bać oryginalnych pomysłów klienta. Ten zaś może wreszcie sprawić sobie samochód swoich marzeń.

Źródło: Bayer MaterialScience

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA