a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneKolejna fabryka w Niemczech kończy działalność

Kolejna fabryka w Niemczech kończy działalność

Rosnące koszty i inflacja sprawiają, że producenci z branży chemicznej zaczynają podejmować drastyczne decyzje związane ze swoimi fabrykami w Europie. Kolejny z nich ogłosił właśnie zamknięcie swojego zakładu w Niemczech.

Fot. arch. allnex

Zawieszenie działalności swojej fabryki w Hamburgu ogłosiła firma allnex. To kolejny już – po Teknos – producent, który likwiduje jeden ze swoich zakładów w Niemczech. Obiekt ma przestać działać w czerwcu 2024.

Energia, surowce i inflacja

Zamknięcie zakładu związane jest z coraz wyższymi kosztami operacyjnymi. Jak mówi Miguel Mantas, dyrektor generalny allnex:

Plany zamknięcia fabryki w Hamburgu to efekt podsumowania naszej pozycji na rynku europejskim w sektorze żywic płynnych. Ostatnie wzrosty cen energii oraz surowców wraz z inflacją odcisnęły się na naszej konkurencyjności w Europie.

W drugiej połowie 2024 roku produkcję odbywającą się do tej pory w zakładzie w Hamburgu przejmą inne fabryki allnex. Do końca roku 2026 trwać będzie sprzątanie i demontaż obiektu.

130 zatrudnionych pracowników

Decyzja zarządu wpłynie na losy ok. 130 pracowników zakładu w Hamburgu. Jak zapewnia dyrektor fabryki, Gerrit Lieske, firma dołoży starań, by znaleźć najlepsze dla nich rozwiązania. Wkrótce rozpoczną się konsultacje i negocjacje w tej sprawie.

Źródło: allnex