a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneKansai Paint już w Europie!

Kansai Paint już w Europie!

W ostatni dzień marca japoński koncern Kansai Paint zamknął transakcję przejęcia Grupy Helios. Tym samym wkroczył na europejski rynek.

Kansai Paint Europa Grupa Helios

Fot. josebgarcia / pixabay.com

Umowa sprzedaży udziałów między Kansai Paint a Grupą Helios została podpisana 6 grudnia 2016. Po spełnieniu wszelkich warunków, w tym przepisów antymonopolowych, 31 marca japoński gigant ostatecznie został właścicielem Grupy Helios. Przybliżył się tym samym do realizacji swojego ambitnego celu – zostać jednym z trzech największych producentów farb na świecie.

Grupa Helios to firma działająca głównie w Europie, posiadająca silną pozycję na tutejszym rynku farb przemysłowych, samochodowych i dekoracyjnych. Jak zapewnia prezes Grupy Helios David Kubala, jej oferta jest w dużym stopniu komplementarna z portfolio Kansai Paint. Obie firmy łączy również zaangażowanie w działalność rozwojowo-badawczą oraz nacisk na innowacje, wygląda więc na to, że są dla siebie odpowiednimi partnerami. Transakcja oznacza dla Grupy Helios nowe możliwości – na przykład eksport nowych produktów na rynek azjatycki i afrykański, a także obsługę japońskich klientów w Europie.

Zanim zarząd Kansai Paint zdecydował się na przejęcie Heliosa, japoński koncern miał duże wpływy w Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie, bardzo ograniczone jednak – w Europie. Krok ten został więc podjęty, aby rozwinąć się na rynku europejskim oraz umocnić tym samym pozycję jednego z czołowych producentów farb na świecie.

Źródło: european-coatings.com