REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Kansai Paint już w Europie!

W ostatni dzień marca japoński koncern Kansai Paint zamknął transakcję przejęcia Grupy Helios. Tym samym wkroczył na europejski rynek.

Kansai Paint Europa Grupa Helios

Fot. josebgarcia / pixabay.com

Umowa sprzedaży udziałów między Kansai Paint a Grupą Helios została podpisana 6 grudnia 2016. Po spełnieniu wszelkich warunków, w tym przepisów antymonopolowych, 31 marca japoński gigant ostatecznie został właścicielem Grupy Helios. Przybliżył się tym samym do realizacji swojego ambitnego celu – zostać jednym z trzech największych producentów farb na świecie.

Grupa Helios to firma działająca głównie w Europie, posiadająca silną pozycję na tutejszym rynku farb przemysłowych, samochodowych i dekoracyjnych. Jak zapewnia prezes Grupy Helios David Kubala, jej oferta jest w dużym stopniu komplementarna z portfolio Kansai Paint. Obie firmy łączy również zaangażowanie w działalność rozwojowo-badawczą oraz nacisk na innowacje, wygląda więc na to, że są dla siebie odpowiednimi partnerami. Transakcja oznacza dla Grupy Helios nowe możliwości – na przykład eksport nowych produktów na rynek azjatycki i afrykański, a także obsługę japońskich klientów w Europie.

Zanim zarząd Kansai Paint zdecydował się na przejęcie Heliosa, japoński koncern miał duże wpływy w Azji, Afryce i na Bliskim Wschodzie, bardzo ograniczone jednak – w Europie. Krok ten został więc podjęty, aby rozwinąć się na rynku europejskim oraz umocnić tym samym pozycję jednego z czołowych producentów farb na świecie.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA