a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweKansai Helios zamyka transakcję w Europie

Kansai Helios zamyka transakcję w Europie

Spółka należąca do japońskiego koncernu ogłosiła zamknięcie dużej transakcji na europejskim rynku, ogłoszonej na początku tego roku. Jej obiektem był niemiecki wytwórca farb przemysłowych.

Fot. geralt / pixabay.com

Przejęcie niemieckiego Weilburger Coatings przez Kansai Helios ogłoszone zostało w lutym tego roku. Transakcja oznacza dla Kansai Helios ważny krok na drodze do wzmocnienia pozycji w różnych sektorach przemysłu oraz rozszerzenia swojego wpływu geograficznego.

W momencie zamknięcia transakcji Kansai Helios stał się nowym właścicielem Weilburger Coatings ze wszystkimi oddziałami – w Niemczech, Włoszech, Francji, Turcji, USA, Brazylii, Indiach i Chinach. Weilburger Coatings to firma o ponad 120-letniej historii, zatrudniająca ok. 600 pracowników w siedmiu zakładach produkcyjnych i kilku biurach sprzedaży.

Niemiecki producent specjalizuje się m.in. w powłokach nieprzywierających, odpornych na wysoką temperaturę, farbach kolejowych i specjalistycznych. Do jej najbardziej znanych marek należą GREBLON, senorail oraz senotherm®.

Źródło: coatingsworld.com