a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNiemiecki producent w japońskich rękach

Niemiecki producent w japońskich rękach

Kolejny europejski wytwórca farb zmienia właściciela. Niemiecka firma specjalizująca się m.in. w powłokach dla branży kolejowej, obecna również na polskim rynku, przejdzie w ręce podmiotu będącego częścią japońskiego koncernu.

Fot. arch. Weilburger Coatings

W dniu 9 lutego firma Kansai Helios podpisała z niemieckim przedsiębiorstwem Grebe Holding umowę o przejęciu Weilburger Coatings – wytwórcy farb przemysłowych. Specjalizuje się on w powłokach specjalistycznych, zwłaszcza nieprzywierających, odpornych na wysokie temperatury oraz kolejowych.

Na rynku od 1900 roku

Firma Weilburger Coatings powstała w 1900 roku. Jej siedziba mieści się w Weilburgu w Niemczech, jednak firma posiada oddziały w Niemczech, Włoszech, Francji, Turcji, USA, Brazylii, Indiach i Chinach. Posiada siedem zakładów produkcyjnych i zatrudnia w sumie ok. 600 pracowników.

Jako właściciel takich marek jak GREBLON®, senorail® oraz senotherm®, Weilburger Coatings osiąga przychody ze sprzedaży na poziomie 150 mln €. Jak komentuje Bastian Krauss, wiceprezes wykonawczy i dyrektor wykonawczy KANSAI HELIOS Group:

Przejęcie Weilburger Coatings daje nam rozległe know-how, rozwinięte możliwości produkcyjne oraz zespół ekspertów, dzięki czemu będziemy mogli umocnić swoją pozycję lidera w branży przemysłowej. Ponadto drogą integracji uzyskamy dostęp do rozszerzonej sieci dystrybucyjnej i otworzymy sobie nowe drogi docierania do klientów.

Zadowolenie z transakcji wyraził również dyrektor generalny Weilburger Coatings, Frank Gläser. Podkreślił on, że przejęcie oznacza obiecującą synergię, a zarazem możliwość zachowania własnej tożsamości firmowej.

O Kansai Helios

Kansai Helios, podmiot należący do koncernu Kansai Paint, to jeden z globalnych graczy na rynku farb i powłok. Firma o ponad 170-letniej historii specjalizuje się w produkcji i dystrybucji powłok przemysłowych, środków czyszczących, materiałów klejących, wysokiej jakości żywic, farb dekoracyjnych i lakierów – na rynku europejskim i poza nim. Dzięki przejęciu Weilburger Coatings producent będzie mógł znacząco wzmocnić swój sektor farb przemysłowych.

Źródło: Kansai Helios