a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowesamochodowe i refinishEuropejski producent dostarcza lakiery na WorldSkills

Europejski producent dostarcza lakiery na WorldSkills

Zawody WorldSkills to międzynarodowa inicjatywa wspierająca umiejętności zawodowe. Jedną z kategorii konkursu jest Car Painting – jej wyłącznym sponsorem w ramach tegorocznej edycji jest europejski producent chemii, farb i lakierów.

Fot. arch. BASF

W dniach od 10 do 15 września 2024 ponad 1500 osób z ponad 65 krajów weźmie udział w wielkich zawodach WorldSkills Lyon 2024, odbywających się już ponad 47. BASF jest wyłącznym sponsorem kategorii Car Painting (lakierowanie pojazdów) konkursu.

Wyjątkowe doświadczenie dla młodych lakierników

W kategorii lakierowania pojazdów WorldSkills zgłoszone są 24 kraje, które wystawiają w zawodach swoich najlepszych młodych lakierników. BASF wspierać będzie zawody, dostarczając swój zaawansowany system lakierniczy Glasurit 100 Line, z którego korzystać będą zawodnicy. Jak komentuje Chris Titmarsh, starszy wiceprezes oddziału Global BASF Automotive Refinish Coatings Solutions w BASF:

Chcemy stworzyć szanse dla kolejnej generacji młodych lakierników oraz inspirować ich i motywować do kariery w branży lakierniczej. Właśnie dlatego w tym roku dostarczymy im nasze najbardziej zaawansowane rozwiązania produktowe Glasurit 100 Line i AraClass, które dają duże możliwości w obszarze szkoleniowym ze względu na czas procesu, zużycie i przyjazność środowisku. Zapewnią one naszym młodym talentom wyjątkowe doświadczenie.

Wszyscy finaliści i eksperci WorldSkills otrzymają możliwość udziału w szkoleniach prowadzonych przez specjalistów Glasurit. Bastien Vairé, zwycięzca konkursu EuroSkills Gdańsk 2023, ambasador WorldSkills France oraz członek French Skills Team, odpowiedzialny za przeprowadzenie młodych lakierników przez okres szkoleniowy, wyraził radość, mogąc odkrywać możliwości systemu Glasurit 100 Line.

Młode talenty a zrównoważony rozwój

David Hoey, dyrektor generalny WorldSkills International, podkreślił, że zrównoważony rozwój stał się dziś nieodłączną wartością w ramach wszystkich konkursów młodych talentów. Jak mówi:

W ramach wsparcia WorldSkills Lyon 2024 BASF po raz kolejny zademonstrował swoje zaangażowanie na rzecz zrównoważonych rozwiązań i praktyk – z myślą o przyszłych pokoleniach utalentowanych fachowców oraz systemach ich kształcenia.

Źródło: BASF