a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiKaMin przejmuje minerały kaolinowe BASF

KaMin przejmuje minerały kaolinowe BASF

BASF sprzedaje swój kolejny oddział. Jego biznes produkujący minerały kaolinowe, stosowane m.in. do produkcji farb, przechodzi w ręce amerykańskiej firmy KaMin. Zamknięcie transakcji jest spodziewane w drugiej połowie 2022 roku.

KaMin minerały kaolinowe BASF

Fot. James St. John / Wikipedia Commons

Oddział minerałów kaolinowych BASF zatrudnia ok. 440 osób, w tym personel na trzech kontynentach – w Ameryce Północnej, Europie i Azji. W roku 2020 osiągnął sprzedaż na poziomie 155 mln €.

Krok zgodny ze strategią

Biznes minerałów kaolinowych stanowi część działu Performance Chemicals BASF. Jak mówi dr Markus Kamieth, członek zarządu BASF, odpowiedzialny za sektor Industrial Solutions:

Wykonaliśmy kolejny ważny krok w kierunku dostosowania naszej oferty do obranej strategii korporacyjnej. Nasz oddział przekazujemy zaś w ręce nabywcy, dla którego minerały kaolinowe znajdują się w centrum działalności biznesowej.

Potwierdzeniem tego są słowa Michaela W. Nelsona, prezesa i dyrektora generalnego KaMin. Podkreślił on, że dzięki połączeniu produktów kalcynowanych BASF z produktami uwodnionymi KaMin firma będzie w stanie zapewnić swoim dystrybutorom i klientom na całym świecie atrakcyjną gamę rozwiązań mineralnych na bazie kaolinu.

Kim jest nabywca oddziału BASF?

KaMin to wytwórca minerałów o światowym zasięgu, oferujący produkty dla licznych branż, w tym: budowlanej, samochodowej, rolniczej, kosmetycznej czy opakowaniowej. Firma wydobywa i produkuje swoje wyroby w trzech zakładach w Stanach Zjednoczonych, posiada również ośrodki produkcyjne i przetwórcze w Brazylii oraz Belgii.

Źródło: BASF