a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneJuż 20 000 kontenerów ISG z farbami Hempel

Już 20 000 kontenerów ISG z farbami Hempel

W ciągu zaledwie ośmiu lat Hempel zabezpieczył swoimi farbami 20 000 kontenerów dla Intermodal Solutions Group (ISG). ISG to światowej klasy producent obrotowych systemów kontenerowych dla górnictwa i innych branż.

kontenery ISG Hempel

Fot. arch. ISG

1,5 miliona litrów – tyle farby Hempel wykorzystano do zabezpieczenia kontenerów ISG w trakcie ośmiu lat współpracy. Służą one do ochrony kontenerów przed ściernym i korozyjnym działaniem przechowywanych materiałów, ale również przed szkodliwym wpływem środowiska zewnętrznego.

Niestandardowe zadanie

Firma ISG opatentowała specjalny system obrotowy, służący do podnoszenia i obracania kontenerów, aby opróżnić je z zawartości. Oznacza to, że w praktyce muszą być załadowane i rozładowane tylko raz, a nie, jak w przypadku wcześniej używanych systemów, kilkukrotnie przed dostarczeniem ładunku do ostatecznego miejsca przeznaczenia.

Farby Hempel sprawdziły się doskonale jako zabezpieczenie powierzchni kontenerów przed uszkodzeniami mechanicznymi i chemicznymi. Jak mówi Garry Pinder, dyrektor zarządzający ISG-Pit to Ship Solutions:

Współpracujemy z firmą Hempel od lat i doceniamy wysoką jakość usług oraz produktów, jaką oferuje, a także jej doświadczenie. Nasze kontenery są stworzone do funkcjonowania w trudnych warunkach i potrzebują powłoki na tyle wytrzymałej, by sobie z nimi poradziła. Jesteśmy zachwyceni tym, w jak efektywny i skuteczny sposób zabezpieczone zostały nasze kontenery.

Kim Scheibel, Group Segment Director w dziale Container w firmie Hempel, dodaje, że zaprojektowanie powłoki malarskiej dla kontenerów o tego typu przeznaczeniu nie było standardowym zadaniem. Tym bardziej Hempel cieszy się, że jego farby sprostały wyzwaniu.

(Nie)spodziewane wyzwania

A wyzwań naprawdę było sporo. ISG działa na całym świecie, produkty zaproponowane przez Hempel musiały więc radzić sobie w każdych warunkach klimatycznych. Jak zdradza Scheibel, pojawiły się także inne problemy:

Na początku projektu zorientowaliśmy się, że na wewnętrznych powierzchniach kontenerów schnięcie farby i sieciowanie nie przebiega tak szybko, jak powinno, zaczęliśmy więc stosować wentylatory elektryczne. Szybko jednak znaleźliśmy alternatywne rozwiązanie, które stosujemy już standardowo – po prostu obracamy kontener na bok lub do góry nogami aplikując powłokę. To zapewnia odpowiednio szybkie sieciowanie bez potrzeby użycia wentylatorów, zmniejszając koszt całej operacji.

Na kontenerach ISG stosowane są produkty Hempadur Multi-Strength 45751 oraz Hempadur Conterior 47751 – farby epoksydowe o wysokiej zawartości części stałych. Wykazują bardzo dobrą odporność na ścieranie oraz na korozję. Oprócz tego na zewnątrz aplikowany jest system, w skład którego wchodzą:

  • powłoka nawierzchniowa Hempatex Hi-Build 46410 świetnie chroniąca przed wodą morską i olejami,
  • powłoka pośrednia Hempadur Primer 1530C, epoksydowa farba zawierająca pigment antykorozyjny – fosforan cynku,
  • epoksydowy podkład Hempadur Zinc 1536C, który po utwardzeniu tworzy bardzo wytrzymałą i odporną na warunki pogodowe powłokę.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie