REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Arkema chce ograniczyć całkowitą emisję o 38%

Arkema przystępuje do realizacji ambitnego planu klimatycznego, wpisującego się w założenia porozumienia paryskiego. Do roku 2030 firma chce obniżyć swoją całkowitą emisję gazów cieplarnianych o 38% (w stosunku do roku 2015) i przyczynić się do obniżenia globalnego ocieplenia o 2°C.

Arkema bezpośrednia emisja 38%

Fot. arch. Arkema

Firma Arkema od dawna poświęca się walce z globalnym ociepleniem. Już w roku 2018 udało jej się osiągnąć ustanowiony na rok 2025 cel zmniejszenia bezpośredniej emisji gazów cieplarnianych o 50% (w stosunku do roku 2012). Obecnie wchodzi w kolejną fazę realizacji swojego planu klimatycznego.

O ponad 1,7 mln ton CO2 mniej

Arkema chce się przyczynić do ograniczenia globalnego ocieplenia o 2°C zgodnie z metodologią SBT (Science Based Target). Dla firmy oznacza to nowy cel – ograniczenia całkowitej emisji o ponad 1,7 mln ton dwutlenku węgla w porównaniu z rokiem 2015, tak aby w roku 2030 osiągnąć emisję poniżej 3 mln ton.

Jako odpowiedzialny wytwórca Arkema bierze pod uwagę całą emisję gazów cieplarnianych ze swoich operacji przemysłowych – a więc emisję bezpośrednią związaną z procesami produkcji oraz emisję niebezpośrednią wynikającą z konsumpcji energii.

Musimy działać szybko

Plan powstał na podstawie szczegółowego badania możliwości Arkemy i uwzględnia udoskonalenia procesów przemysłowych oraz redukcję zużycia energii, a także opcje pozyskiwania energii z przyjaznych środowisku źródeł. Jak komentuje Thierry Le Hénaff, członek zarządu i dyrektor generalny Grupy Arkema:

Mobilizacja dużych korporacji jest kluczowa, biorąc pod uwagę w jak awaryjnej sytuacji klimatycznej się znaleźliśmy. W zakresie naszej odpowiedzialności i w interesie nas wszystkich jest działać szybko. Teraz, gdy rozpoczęliśmy realizację naszego ambitnego planu klimatycznego, konsekwencje emisji gazów cieplarnianych będą dla nas ważnym czynnikiem – zarówno w zakresie inwestycji przemysłowych, jak i kontraktów na zakup energii czy innych transakcji.

Źródło: Arkema

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA