REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Jotun zabezpiecza platformę Deepsea Stavanger

Jotun realizuje kolejny duży projekt z firmą Odfjell Drilling. Cel? Dostarczenie wysokiej jakości przeciwporostowej powłoki na platformę wiertniczą Deepsea Stavanger.

Jotun Deepsea Stavanger

Fot. arch. Jotun

Deepsea Stavanger to półzanurzalna, dynamicznie pozycjonowana platforma o dwóch wieżach wiertniczych, przystosowana do pracy w wymagających warunkach. Pracuje dla spółki Total.

By zapewnić platformie maksymalną operacyjność i wytrzymałość, Jotun zabezpieczy ją swoimi produktami. W planach jest zastosowanie wysokiej jakości farby przeciwporostowej SeaQuantum Ultra S oraz polisiloksanowej powłoki nawierzchniowej Hardtop One.

Porastanie – problem tak poważny jak dla statków

Platforma Odfjell Drilling działa w warunkach bardzo silnego porastania, a zarazem mocnych prądów oceanicznych, które zagrażają sprawnemu jej działaniu. Porastanie zwiększa opór tarcia i w konsekwencji sprawia, że trudniej jest utrzymać właściwą pozycję platformy. Dlatego konieczna jest specjalistyczna ochrona. Jak komentuje Lasse Isaksen, Global Concept Director – Offshore w firmie Jotun:

Było dla nas jasne, że Deepsea Stavanger wymaga dostosowanej ochrony przeciwporostowej, która gwarantuje czysty i wolny od porastania kadłub oraz wysoką skuteczność w trudnych warunkach. Porastanie to dla platform wydobywczych – zwłaszcza dynamicznie pozycjonowanych – tak samo poważny problem jak dla statków, a dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu w tej dziedzinie jesteśmy w stanie znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Po dokładnym zbadaniu warunków, parametrów operacyjnych, intensywności porastania oraz danych meteorologicznych i oceanograficznych, firma wybrała odpowiednią powłokę. Wybór padł na SeaQuantum Ultra S.

Jeden z największych wspólnych projektów

Farba Hardtop One zostanie zastosowana na obszarach platformy ponad linią morza. Powłoka zachowuje wysoki połysk i skutecznie chroni podłoże nawet w warunkach intensywnego nasłonecznienia i promieniowania UV. Równocześnie jest to łatwy w aplikacji produkt jednoskładnikowy, co czyni go ewenementem na rynku.

Jotun i Odfjell Drilling współpracują od około 20 lat. Ten projekt jednak jest jednym z największych zrealizowanych do tej pory wspólnie przez obie firmy.

Źródło: Jotun

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA