REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Jotun – wyniki za rok 2013

2013 był kolejnym dobrym rokiem dla firmy Jotun. W stosunku do ubiegłego roku udało jej się zwiększyć dochody o 6%, zaś zysk operacyjny – o 12%.

Jotun

Fot. arch. Jotun

Tegoroczne dochody koncernu Jotun wyniosły 12,034 mln NOK, co w porównaniu z zeszłym rokiem (11,350 mln NOK) dało 6-procentowy wzrost. Zysk operacyjny ukształtował się zaś na poziomie 1,258 mln NOK (2012: 1,126 mln NOK), wzrósł więc o 12%. Są to wyniki zbliżone do tych za rok 2012, który także był dla firmy bardzo owocny.

Świetne rezultaty to efekt zwiększonego zapotrzebowania na farby w rejonie Europy Wschodniej, południowo-wschodniej Azji oraz Bliskiego Wschodu. Jest to również zasługa stabilnych cen surowców oraz strategii przyjętej przez koncern. Podobnie jak w ubiegłym roku nieco gorzej niż inne oddziały firmy wypadły farby i powłoki dla przemysłu morskiego, co wynika z mniejszej obecnie ilości budowanych statków.

2013 był jednak również dla Jotuna rokiem dużych inwestycji, na które przeznaczono 733 mln NOK. Należy do nich przede wszystkim budowa nowych zakładów produkcyjnych w Rosji, Chinach, Brazylii i Wietnamie.

Więcej informacji na stronie koncernu.

Źródło: Jotun

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA