REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Jotun podnosi ceny farb proszkowych

Zgodnie z niedawną zapowiedzią zarządu w odpowiedzi na wzrost cen surowców Jotun zaczyna podnosić ceny swoich produktów. Na razie zdrożały wszystkie farby proszkowe koncernu.

Jotun podnosi ceny farb proszkowych farby proszkowe

Fot. Ben Andreas Harding / Foter.com / CC BY-NC-SA

Wysokie ceny surowców, utrzymujące się przez cały rok 2017 i wciąż stanowiące duży problem dla wytwórców farb, wyraźnie wpłynęły na wyniki finansowe norweskiego koncernu. Już w raporcie podsumowującym zarząd firmy Jotun uprzedzał więc, że aby zrekompensować straty, będzie prawdopodobnie musiał podnieść ceny.

Obecnie plan ten został wcielony w życie. W połowie lutego ogłoszono podwyżkę cen wszystkich produktów oddziału Powder Coatings na całym świecie z efektem natychmiastowym. Ceny wzrosną do 20%, w zależności od składu konkretnego produktu.

W ubiegłym roku w górę poszły ceny tytanu, poliestrów i epoksydów, a na początku tego roku podrożały dodatkowo pigmenty i nastąpił kolejny gwałtowny wzrost cen epoksydów. Jak mówi Ram Ramnath, wiceprezes Jotun Powder Coatings, w tym tak trudnym dla całej branży okresie firma Jotun liczy na lojalność swoich klientów oraz zrozumienie dla podjętych z konieczności kroków. Zapewnia równocześnie, że wysoka jakość produktów i usług oferowana dotychczas przez koncern nie ulegnie zmianom.

Źródło: Jotun

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
25%
75%
Ocen: 4
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA