a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweJotun i Cosco Shipping odnawiają spółkę w Chinach

Jotun i Cosco Shipping odnawiają spółkę w Chinach

Firmy Jotun i Cosco Shipping odnowiły porozumienie, na mocy którego tworzą długoterminową spółkę joint venture. Umowa, podpisana po raz pierwszy w roku 2005, zabezpiecza przyszłość Jotun Cosco Marine Coatings (JCMC), podmiotu będącego liderem produkcji farb morskich w Chinach.

Jotun Cosco Shipping Chiny

Fot. arch. Jotun

Odnowienie porozumienia odbyło się w trakcie specjalnej ceremonii w siedzibie Cosco Shipping w Szanghaju. W wydarzeniu udział wzięło wiele ważnych osobistości, w tym Xu Lirong, prezes Cosco Shipping Group, Torbjorn Roe Isaksen, norweski Minister Przemysłu, Handlu i Rybołówstwa oraz inni przedstawiciele zarządów obu firm i norweskiego rządu.

Niekwestionowany lider

Jak komentuje Morten Fon, dyrektor generalny koncernu Jotun:

Jotun Cosco Marine Coatings jest niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o wysokiej jakości produkty dla branży stoczniowej w Chinach. Spółka łączy innowacyjne technologie powłokowe Jotun ze znajomością infrastruktury, ekspertyzą przemysłową oraz świetną reputacją Cosco Shipping na ich rodzimym rynku. Jesteśmy dumni z tego, co udało nam się do tej pory osiągnąć i cieszymy się na kolejne lata rozwoju i partnerstwa.

Dyrektor wykonawczy Cosco Shipping i prezes JCMC, Liu Gang, dodał, że Jotun jest rzetelnym dostawcą oraz partnerem cenionym przez Cosco Shipping, a współpraca przynosi obustronne korzyści. Dlatego również chińscy udziałowcy cieszą się na wspólną przyszłość.

36% udziałów na rynku

Norweski Jotun jest światowym liderem produkcji zaawansowanych technologicznie farb morskich i ma długą historię w Chinach, gdzie swój pierwszy oddział stworzył już w roku 1983. Dziś operuje tam pięcioma przedsiębiorstwami i dwoma fabrykami, zatrudniając 1600 osób i osiągając dochody krajowe rzędu 4,5 mld koron norweskich (ok. 494 mln $).

JCMC zatrudnia obecnie 700 osób. Posiada fabrykę w Qingdao oraz biura sprzedaży w Hong Kongu, Guangzhou, Shanghaju, Dalian, Qingdao i Fuzhou. Od roku 2005, kiedy rozpoczęła swoją działalność, spółka zwiększyła swój udział na rynku z 17% do 36%, kontrolując aż 50% rynku farb na nowo budowane statki.

Źródło: Jotun

Dowiedz się więcej o firmie