REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Jotun i Cosco Shipping odnawiają spółkę w Chinach

Firmy Jotun i Cosco Shipping odnowiły porozumienie, na mocy którego tworzą długoterminową spółkę joint venture. Umowa, podpisana po raz pierwszy w roku 2005, zabezpiecza przyszłość Jotun Cosco Marine Coatings (JCMC), podmiotu będącego liderem produkcji farb morskich w Chinach.

Jotun Cosco Shipping Chiny

Fot. arch. Jotun

Odnowienie porozumienia odbyło się w trakcie specjalnej ceremonii w siedzibie Cosco Shipping w Szanghaju. W wydarzeniu udział wzięło wiele ważnych osobistości, w tym Xu Lirong, prezes Cosco Shipping Group, Torbjorn Roe Isaksen, norweski Minister Przemysłu, Handlu i Rybołówstwa oraz inni przedstawiciele zarządów obu firm i norweskiego rządu.

Niekwestionowany lider

Jak komentuje Morten Fon, dyrektor generalny koncernu Jotun:

Jotun Cosco Marine Coatings jest niekwestionowanym liderem, jeśli chodzi o wysokiej jakości produkty dla branży stoczniowej w Chinach. Spółka łączy innowacyjne technologie powłokowe Jotun ze znajomością infrastruktury, ekspertyzą przemysłową oraz świetną reputacją Cosco Shipping na ich rodzimym rynku. Jesteśmy dumni z tego, co udało nam się do tej pory osiągnąć i cieszymy się na kolejne lata rozwoju i partnerstwa.

Dyrektor wykonawczy Cosco Shipping i prezes JCMC, Liu Gang, dodał, że Jotun jest rzetelnym dostawcą oraz partnerem cenionym przez Cosco Shipping, a współpraca przynosi obustronne korzyści. Dlatego również chińscy udziałowcy cieszą się na wspólną przyszłość.

36% udziałów na rynku

Norweski Jotun jest światowym liderem produkcji zaawansowanych technologicznie farb morskich i ma długą historię w Chinach, gdzie swój pierwszy oddział stworzył już w roku 1983. Dziś operuje tam pięcioma przedsiębiorstwami i dwoma fabrykami, zatrudniając 1600 osób i osiągając dochody krajowe rzędu 4,5 mld koron norweskich (ok. 494 mln $).

JCMC zatrudnia obecnie 700 osób. Posiada fabrykę w Qingdao oraz biura sprzedaży w Hong Kongu, Guangzhou, Shanghaju, Dalian, Qingdao i Fuzhou. Od roku 2005, kiedy rozpoczęła swoją działalność, spółka zwiększyła swój udział na rynku z 17% do 36%, kontrolując aż 50% rynku farb na nowo budowane statki.

Źródło: Jotun

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA