REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Jak zabezpieczać tarasy i meble olejem do drewna?

Olej do drewna to nie tylko sposób na to, by nadać drewnianemu podłożu piękny, szlachetny wygląd, ale również aby zabezpieczyć je przed niszczącym wpływem otoczenia. W przypadku tarasów i mebli ogrodowych ma to szczególne znaczenie. Jak się do tego zabrać – wyjaśniamy krok po kroku na przykładzie oleju do drewna Dekspol Wood Protector.

olej do drewna tarasy i meble Dekspol Wood Protector

Fot. Lioness / Fotolia.com

Jaki olej wybrać?

Olej do drewna powinien przede wszystkim być oparty na wysokiej jakości żywicach i olejach, tylko wtedy bowiem zapewnia ochronę przed wilgocią i warunkami atmosferycznymi. Przykładem takiego produktu jest Olej do drewna tarasy i meble marki Dekspol. Dodatkowo zapobiega on zabrudzeniom i ułatwia samooczyszczanie powierzchni oraz nadaje jej piękny, szlachetny wygląd. Zaimpregnowane w ten sposób drewno jest lekko połyskliwe i aksamitne w dotyku.

Olej może być stosowany zarówno do zabezpieczenia mebli i tarasów z drewna krajowego, jak i egzotycznego. A jak to zrobić? Oto kilka cennych wskazówek.

Jak przygotować podłoże?

Drewno musi być bezwzględnie suche. To podstawa, bowiem wilgoć uniemożliwi dokładne wniknięcie oleju w podłoże. Prócz tego należy je dokładnie oczyścić, wygładzić i pozbawić resztek powłok malarskich. Zainfekowane powierzchnie muszą być oczyszczone aż do surowego drewna.

W przypadku aplikacji na nowych, surowych elementach drewnianych lub jeżeli obiekt będzie narażony na trudne warunki atmosferyczne, warto go dodatkowo wstępnie zabezpieczyć impregnatem gruntującym.

Jak nanosić?

Zanim zaczniemy, pamiętajmy o tym, aby starannie wymieszać preparat, tak aby cząstki opadłe wcześniej na dno zostały równomiernie rozprowadzone w oleju i aby uzyskał on odpowiednią konsystencję. Olej nanosić można przy pomocy pędzla, tamponu lub wałka. Po odparowaniu rozpuszczalnika powierzchnię należy przetrzeć suchym pędzlem wzdłuż słojów.

olej do drewna Dekspol

Fot. arch. Dekspol

Drugą warstwę nanosimy dokładnie w ten sam sposób, ale dopiero po wyschnięciu pierwszej (sprawdźmy informację o czasie schnięcia!). Zabezpieczona powierzchnia musi być dokładnie i równomiernie nasycona olejem.

Aby uniknąć niespodzianek w trakcie aplikacji, warto sprawdzić wcześniej wydajność produktu oraz wielkość powierzchni, którą musimy zabezpieczyć. 1 l oleju Dekspol Wood Protector wystarcza do pokrycia 15-20 m² przy jednokrotnym malowaniu, wydajność może się jednak różnić w zależności od gatunku drewna, jego twardości oraz gładkości.

Stosując się do tych rad, zyskujemy przepis na piękne, miłe w dotyku, a do tego trwałe drewniane meble ogrodowe. Z olejem do drewna przetrwają niejedną burzę!

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA