REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

J.W. Ostendorf w rękach Grupy Hempel

Grupa Hempel właśnie znacząco zwiększyła swoje wpływy na rynku farb dekoracyjnych. W jej ręce przeszedł czołowy niemiecki producent J.W. Ostendorf.

J.W. Ostendorf Grupa Hempel

Fot. arch. Hempel

29 maja podpisano porozumienie, na mocy którego w ręce firmy Hempel przechodzi 65% udziałów jednego z największych producentów farb dekoracyjnych w Niemczech, J.W. Ostendorf (JWO). Od tego momentu niemieckie przedsiębiorstwo stało się częścią Grupy Hempel, która potwierdziła tym samym swoje dążenie do wzrostu i konsolidacji światowego przemysłu farbiarskiego.

Transakcja szczególnie wzmocni jedną z trzech strategicznych gałęzi biznesowych koncernu Hempel – sektor farb dekoracyjnych. Jak mówi prezes i dyrektor generalny firmy, Henrik Andersen, jest to oddział stosunkowo młody i do tej pory pozostawał nieco w cieniu pozostałych dwóch dużych sektorów – Marine (farb morskich) i Protective (farb ochronnych). Obecnie to się zmienia. Przejmując JWO, jednego z czołowych światowych wytwórców produktów dekoracyjnych, Hempel pokazał, że jest w stanie zrobić jeszcze więcej, zarówno w Europie, jak i na świecie.

JWO działa w w 20 europejskich i 5 nieeuropejskich krajach na świecie, zatrudnia około 750 pracowników i ma siedzibę w Coesfeld w Niemczech oraz w Cestas we Francji. Jak zapewnia Hempel, jest to najnowocześniejsza firma wytwarzająca farby w Europie – produkcja jest wysoce zautomatyzowana i przyjazna środowisku oraz odbywa się z zachowaniem najwyższej dbałości o higienę. Koncern zdobył silną pozycję po przejęciu w roku 2012 francuskiej firmy Renaulac.

J.W. Ostendorf Hempel

Jan i Jens Ostendorf. Fot. arch. J.W. Ostendorf

Przedsiębiorstwo powstało jako rodzinny biznes i dotychczas kierowali nim Michael Ostendorf i jego synowie, Jan i Jens. Będą oni nadal decydować w sprawach firmy jako jej akcjonariusze. Ponadto Jan i Jens Ostendorfowie mają w dalszym ciągu zarządzać biznesem w duchu rodzinnych tradycji, na których zbudowane zostało JWO.

Źródło: Hempel

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA