a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiJ.W. Ostendorf w rękach Grupy Hempel

J.W. Ostendorf w rękach Grupy Hempel

Grupa Hempel właśnie znacząco zwiększyła swoje wpływy na rynku farb dekoracyjnych. W jej ręce przeszedł czołowy niemiecki producent J.W. Ostendorf.

J.W. Ostendorf Grupa Hempel

Fot. arch. Hempel

29 maja podpisano porozumienie, na mocy którego w ręce firmy Hempel przechodzi 65% udziałów jednego z największych producentów farb dekoracyjnych w Niemczech, J.W. Ostendorf (JWO). Od tego momentu niemieckie przedsiębiorstwo stało się częścią Grupy Hempel, która potwierdziła tym samym swoje dążenie do wzrostu i konsolidacji światowego przemysłu farbiarskiego.

Transakcja szczególnie wzmocni jedną z trzech strategicznych gałęzi biznesowych koncernu Hempel – sektor farb dekoracyjnych. Jak mówi prezes i dyrektor generalny firmy, Henrik Andersen, jest to oddział stosunkowo młody i do tej pory pozostawał nieco w cieniu pozostałych dwóch dużych sektorów – Marine (farb morskich) i Protective (farb ochronnych). Obecnie to się zmienia. Przejmując JWO, jednego z czołowych światowych wytwórców produktów dekoracyjnych, Hempel pokazał, że jest w stanie zrobić jeszcze więcej, zarówno w Europie, jak i na świecie.

JWO działa w w 20 europejskich i 5 nieeuropejskich krajach na świecie, zatrudnia około 750 pracowników i ma siedzibę w Coesfeld w Niemczech oraz w Cestas we Francji. Jak zapewnia Hempel, jest to najnowocześniejsza firma wytwarzająca farby w Europie – produkcja jest wysoce zautomatyzowana i przyjazna środowisku oraz odbywa się z zachowaniem najwyższej dbałości o higienę. Koncern zdobył silną pozycję po przejęciu w roku 2012 francuskiej firmy Renaulac.

J.W. Ostendorf Hempel

Jan i Jens Ostendorf. Fot. arch. J.W. Ostendorf

Przedsiębiorstwo powstało jako rodzinny biznes i dotychczas kierowali nim Michael Ostendorf i jego synowie, Jan i Jens. Będą oni nadal decydować w sprawach firmy jako jej akcjonariusze. Ponadto Jan i Jens Ostendorfowie mają w dalszym ciągu zarządzać biznesem w duchu rodzinnych tradycji, na których zbudowane zostało JWO.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie