a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiNowe dodatki BYK nagrodzone

Nowe dodatki BYK nagrodzone

Dwa nowe dodatki firmy BYK, Disperbyk-2080 i Disperbyk-2081, otrzymały prestiżową nagrodę Ringier Technology Innovation Award w kategorii Coatings Industry. Pozwalają one uzyskać takie właściwości wodorozcieńczalnych farb antykorozyjnych i lakierów do mebli, jakie wcześniej były nieosiągalne.

dodatki BYK nagrodzone

Dzięki nowym dodatkom BYK farby do drewna są bardziej odporne na nieestetyczne plamy, na przykład z czerwonego wina. Fot. jill111 / pixabay.com

Disperbyk-2080 i Disperbyk-2081 to środki zwilżające i dyspergujące, które pozwalają przede wszystkim w nieosiągalny do tej pory sposób połączyć dwie korzyści. Po pierwsze – doskonałą stabilizację pigmentów i wypełniaczy. Po drugie – nie mają one negatywnego wpływu na właściwości antykorozyjne (w przypadku wodnych farb antykorozyjnych) oraz odporność na plamy (w przypadku wodnych lakierów do mebli).

Ze względu na swoją specyficzną strukturę chemiczną dodatki sprawiają, że produkt jest mniej hydrofilowy, co daje dłuższą ochronę przed korozją oraz zapobiega powstawaniu nieestetycznych plam z czerwonego wina, kawy czy herbaty. Dzięki tym niespotykanym dotychczas właściwościom nowe produkty firmy BYK zasłużyły na Ringier Technology Innovation Award.

Źródło: coatingsworld.com