a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiInspirowane miastem i naturą zestawy kolorystyczne od PARA Paints

Inspirowane miastem i naturą zestawy kolorystyczne od PARA Paints

PARA Paints, kanadyjski producent farb, zaprezentował trendy kolorystyczne na rok 2012. Prócz samych propozycji odcieni farb dostępne są w tym roku również cztery nowe zestawienia kolorów, sugerujące najbardziej efektowne połączenia barw ścian i dodatków.

fot. arch. PARA

PARA Digital to zestaw nawiązujący do nowoczesnych technologii, w którym dominują głównie różne odcienie szarości, a także czerń, czerwień i róż. Pasuje do nowoczesnych wnętrz, gdzie dodatki w jaskrawych kolorach świetnie wydobędą głębię eleganckiego szarego tła.

Powiew światowego szyku to z kolei PARA Urbanage, inspirowany architekturą wielkich metropolii. Dostępne w tym zestawieniu kolory to między innymi „Kremowa mgła ze Śniadania u Tiffany’ego”, „Błękitna Krzywa Wieża w Pizie” czy „Liliowy Skwer na Dolnym Manhatanie”. Są to na ogół jasne, pastelowe barwy pasujące do klasycznych wnętrz.

Zupełnie inna propozycja to PARA Rhythm przykuwający uwagę zestawieniem intensywnych kolorów – ciepłych pomarańczy i żółci z żywymi odcieniami niebieskiego. Inspiracją dla tego zestawu są odległe kultury, takie jak afrykańska i indyjska, których wpływy obecnie zaznaczają się bardzo wyraźnie w dużych miastach świata.

Czwarta paleta, PARA Inhale, składa się z naturalnych barw, głównie beżów i brązów. To zestaw spokojny i wyciszający, doskonale sprawdzający się w klasycznych wnętrzach.

Farby firmy PARA nabyć można w salonach wyposażenia wnętrz Dekorian i w autoryzowanych studiach farb PARA.

źródło: PARA