a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweIGL Coatings promuje recykling i sadzi drzewa

IGL Coatings promuje recykling i sadzi drzewa

Firma IGL Coatings zwraca uwagę na problem recyklingu i zrównoważonego rozwoju w nietypowy sposób. W Malezji posadziła 6000 drzew w koszyczkach na nasiona wykonanych z własnych pudełek poddanych recyklingowi.

IGL Coatings sadzi drzewa recykling

Fot. arch. IGL Coatings

W ramach swojego programu Plant the Future, wspierającego zrównoważoną konsumpcję i produkcję, IGL od dłuższego czasu pracuje z odnawialnymi i przyjaznymi środowisku surowcami. W 2019 firma wprowadziła swoje nowe, zrównoważone opakowania.

Więcej niż mówienie o recyklingu

W Malezji zaś w ramach programu zorganizowana została kreatywna akcja, w której poddane recyklingowi opakowania IGL wykorzystano do wytworzenia koszyczków na nasiona, z których wyrosnąć ma 6000 drzew. Jak mówi Keong Chun Chieh, dyrektor generalny i założyciel IGL Coatings:

Najlepszy moment na zasadzenie drzewa to 20 lat temu, następny najlepszy moment – to dziś. Tak brzmi popularne chińskie przysłowie. Oznacza ono, że nasze działania dziś mogą zmienić jutro. Jak inicjatywa Plant the Future – ekscytująca, ponieważ nie tylko zachęca do recyklingu, wspiera przedsiębiorstwa społeczne i pomaga odnowić środowisko. Robimy coś więcej niż mówienie o recyklingu – pokazujemy, jak się to robi.

Wspomniane przez dyrektora generalnego IGL Coatings przedsiębiorstwa społeczne to przede wszystkim Magic Seed Malaysia (MSM), które wykonało specjalne koszyczki do zakupu jako prezent. MSM wraz z organizacją Mom’s Village Asia pomaga odmienić losy kobiet żyjących na marginesie społeczeństwa z powodu braku środków do życia.

Produkty, które też pomagają

Jak podkreśla IGL Coatings, działania firmy na rzecz ekologii i zrównoważonego rozwoju przyjmują także inne postaci. Na przykład producent dostarcza innowacyjne technologie wydłużające trwałość zabezpieczanych elementów – jak opracowany niedawno transparentny system antykorozyjny chroniący podłoża metalowe przed korozją.

Źródło: IGL Coatings, coatingsworld.com