a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneAzelis przejmuje dystrybutora WhitChem

Azelis przejmuje dystrybutora WhitChem

Firma Azelis zamierza wzmocnić swoją pozycję w regionie EMEA, przejmując WhitChem – dystrybutora m.in. farb i powłok, działającego głównie w Wielkiej Brytanii.

Azelis WhitChem

Fot. jallen_RTR / pixabay.com

Azelis ogłosił przejęcie 100% udziałów Whitfield Chemical Group Limited – firmy matki WhitChem. Jest to dystrybutor przede wszystkim produktów z sektora CASE (coatings, adhesives, sealants and elastomers) oraz R&PA (rubber & plastic additives).

Wiele możliwości sprzedażowych

Przejęcie wzmocni pozycję Azelis w branży chemii przemysłowej, zwłaszcza w wymienionych dwóch sektorach, na rynku brytyjskim. Jak mówi Anna Bertona, dyrektorka generalna i prezeska Azelis EMEA:

Cieszymy się, że możemy przywitać WhitChem w Azelis. Ich wzorcowa ekspercka wiedza, silne relacje i zróżnicowana baza klientów dobrze współgrają z organicznym rozwojem firmy Azelis, a równocześnie będą stanowić cenny dodatek do naszego łańcucha wartości na tym rosnącym rynku.

Charles Hawley, dyrektor zarządzający WhitChem, dodaje, że również cieszy się na połączenie sił i talentów oraz dostrzega wiele możliwości sprzedażowych w związku z komplementarnymi ofertami obu firm.

Integracja z Azelis

WhitChem zatrudnia 30 osób i zdecydowaną większość przychodów ze sprzedaży uzyskuje w Wielkiej Brytanii. Po zamknięciu transakcji będzie kontynuować swoją działalność, równocześnie podejmując odpowiednie kroki w kierunku integracji z Azelis.

Źródło: Azelis