REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Huntsman wyróżniony za ekologiczną produkcję

Producent pigmentów Huntsman ma powody do zadowolenia. Jego zakład produkcyjny w Greatham w Wielkiej Brytanii zdobył trzy prestiżowe nagrody w ramach Chemical Industry Awards 2014.

Huntsman

Nagrodzeni w ramach tegorocznej edycji Chemical Industry Awards. Fot. Chemical Industry Awards

Nagroda ABB Manufacturing & Resource Efficiency Award została przyznana firmie za niezwykłą transformację brytyjskiego zakładu, po której stał on się jednym z najbardziej efektywnych i przyjaznych środowisku na świecie. W ciągu ostatniej dekady udało się tam zredukować zużycie energii o 30% na tonę wyprodukowanego dwutlenku tytanu, ponadto poczyniono wielki postęp jeśli chodzi o wykorzystanie naturalnych surowców i recykling – rocznie wykorzystuje się tam 2000 ton odpadów, które wcześniej trafiały na wysypisko. Za te dokonania przyznano ośrodkowi w Greatham również nagrodę Environmental Leadership Award.

Największym powodem do dumy jest jednak trzecie wyróżnienie, Company of the Year. Przyznając nagrodę sędziowie oznajmili, że byli pod wielkim wrażeniem metamorfozy zakładu w Greatham. Wymagała ona wiele zaangażowania i energii, ale uczyniła Huntsman liderem ekologicznej i efektywnej produkcji pigmentów.

Więcej informacji na temat nagród Chemical Industry Awards na stronie internetowej.

Źródło: pcimag.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA