REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

HMG Paints w projekcie PolyGraph

Brytyjska firma HMG Paints została oficjalnym partnerem projektu PolyGraph. Jego celem jest opracowanie metod, które umożliwią masową produkcję wytrzymałych materiałów i powłok z grafenem.

PolyGraph HMG Paints grafen

HMG Paints jest dumne ze swojego udziału w projekcie, zwłaszcza jako firma z Manchesteru – to właśnie w tym mieście 12 lat temu po raz pierwszy otrzymano grafen. Fot. dullhunk / Foter.com / CC BY

Projekt PolyGraph powołany został do życia w listopadzie 2013. Zaangażowane w niego firmy i ośrodki badawcze wspólnymi siłami dążą do opracowania techniki pozyskiwania grafenu z grafitu. Jako stosunkowo niedroga alternatywa dla obecnie stosowanych metod umożliwiłaby ona produkcję materiałów i powłok z grafenem – cenionych ze względu na swoją niezwykłą wytrzymałość, twardość oraz właściwości elektryczne i termiczne – na skalę przemysłową.

Steve Crossman z HMG Paints podkreślił, że firma jest dumna mogąc rozwijać tę innowacyjną technologię. Zwłaszcza jako producent z Manchesteru – to tutaj bowiem po raz pierwszy otrzymano grafen. Dokonali tego w 2004 roku naukowcy z Uniwersytetu w Manchesterze, profesor Andre Geim i Konstantin Novoselov.

PolyGraph skupia przedstawicieli różnych gałęzi przemysłu. Doświadczenie każdego z nich pomaga w realizacji głównego celu. Dr Matthew Thornton, manager projektu z NetComposites, głównego członka projektu PolyGraph, podkreślił, że wiedza HMG Paints z zakresu farb będzie cennym wkładem i z pewnością pomoże zastosować opracowywane technologie w lotnictwie, motoryzacji, przemyśle morskim czy wojskowości.

Obecnie projekt PolyGraph skupia 14 partnerów, głównie z Europy. Więcej na jego temat można przeczytać w naszym artykule.

Źródło: HMG Paints

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA