REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Hempel zabezpiecza najdłuższy most linowy

Produkty Hempel zostały wybrane do zabezpieczenia powstającego właśnie w Szkocji gigantycznego mostu Queensferry Crossing. Ma on zostać otwarty jeszcze tego lata.

Hempel most linowy Queensferry Crossing

Fot. Hempel

Most Queensferry Crossing znajduje się u ujścia rzeki Forth, niedaleko Edynburga. Imponująca długość 2,7 km sprawia, że jest to obecnie najdłuższy most linowy o trzech wieżach na świecie.

Część drogowa mostu zbudowana została z 35 000 ton stali, zaś elementy do jej konstrukcji wyprodukowano w Wielkiej Brytanii i Chinach i przetransportowano do Szkocji drogą morską. Powłoki ochronne musiały więc już na wstępie znieść 7700-kilometrową podróż, co wymagało od nich twardości i wytrzymałości. Ze względu na sprawdzoną jakość produktów Hempel, dobre doświadczenia w pracy z nimi oraz doskonałą obsługę techniczną, firma Shanghai Zhenhua Heavy Industry zdecydowała się właśnie na systemy antykorozyjne marki Hempel.

Duński producent dostarczył do pokrycia Queensferry Crossing w sumie 600 000 litrów farby. Obecnie może się poszczycić tym, że jego produkty zastosowano na czterech największych mostach linowych na świecie.

Źródło: Hempel

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA