REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Hempel współpracuje z GRI Renewable Industries

Jeden z czołowych wytwórców części dla energetyki wiatrowej – GRI Renewable Industries – oraz Hempel rozszerzyli współpracę. W ramach niej rozwijać będą technologie dla ochrony wiatraków.

Hempel GRI Renewable Industries energetyka wiatrowa

Fot. TeeFarm / pixabay.com

Nowy kontrakt umocni długofalową współpracę obu firm, obecnie bowiem będą one prowadzić prace rozwojowo-badawcze nad potencjalnie innowacyjnymi produktami. Celem jest ograniczenie kosztów przygotowania powierzchni wiatraków, przy równoczesnej wysokiej jakości ochrony.

O 10% mniejszy koszt, o 50% mniej LZO

Rozwijany wspólnie projekt skupia się na zrównoważonym rozwoju i wydłużaniu czasu życia wież wiatrowych. Firmy GRI Renewable i Hempel wyznaczyły sobie dwa główne cele – zmniejszyć koszt przygotowania powierzchni o 10% i ograniczyć emisję LZO do 50%. Jak komentuje Michael Han-sen, dyrektor handlowy w Hempel:

GRI Renewable ma dużą wiedzę i doświadczenie w produkcji i projektowaniu wież wiatrowych. Służąc dodatkowo naszą ekspertyzą w dziedzinie powłok i przygotowania powierzchni, razem będziemy w stanie odkrywać innowacyjne rozwiązania dla branży odnawialnej energii – emitujące mniej LZO i wymagające mniej czasu na przygotowanie powierzchni.

Pedro Velasco, dyrektor ds. łańcucha dostaw w GRI Renewable Industries, dodaje, że jego firma kontynuuje współpracę ze swoim zaufanym partnerem, optymalizując procesy i dążąc do realizacji celów związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Badania w Hiszpanii i Danii

W ramach opisywanego projektu GRI Renewable Industries i Hempel współpracują również z Uniwersytetem w Sewilli. Pierwsze działania badawcze w ramach współpracy realizowane będą w ośrodku rozwojowo-badawczym GRI w Sewilli oraz w laboratoriach Hempel w Hiszpanii i Danii. Opracowane systemy powłokowe będą następnie testowane przez GRI Renewable Industries pod kątem konkretnych potrzeb.

Źródło: Hempel

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA