a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAltana Innovation Award za pigmenty metaliczne

Altana Innovation Award za pigmenty metaliczne

Tegoroczna nagroda Altana Innovation Award trafiła już drugi rok z rzędu do spółki Eckart. Została przyznana za pigmenty z efektem metalicznym do zastosowania w wodorozcieńczalnych lakierach samochodowych.

Altana Innovation Award pigmenty metaliczne Eckart motoryzacja

Fot. AutoPhotography / pixabay.com

Nagroda Altana Innovation Award jest wręczana co roku w obrębie Grupy Altana za najbardziej obiecujące innowacje z obszaru chemii specjalistycznej. Tym razem, po zeszłorocznym wyróżnieniu dla pigmentów perłowych Eckart, na nagrodę zasłużyła nowa rodzina produktów – pigmenty z efektem metalicznym do wykorzystania w różnych obszarach branży samochodowej.

Siła innowacji i nowe trendy

Dwutlenek krzemu SiO2, czyli krzemionka, to jeden z materiałów wykorzystywanych do uzyskania efektu metalicznego w wodorozcieńczalnych lakierach samochodowych. Nagrodzony zespół naukowców – dr Oliver Bedford, Frank Hippmann, dr Dirk Schumacher i dr Oliver Struck – opracował nową metodę produkcji tego typu pigmentów. Jak komentuje dr Petra Severit, dyrektor ds. technologii w Grupie Altana:

Zwycięski zespół zaimponował nam, pokazując siłę innowacji charakterystyczną dla Altany. Należy wspomnieć, że nagrodzona technologia już teraz obecna jest na rynku i świetnie sobie radzi. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność produktów wodorozcieńczalnych, wyróżniona innowacja wyznacza nowe trendy dla całej branży.

Nowa grupa produktów spełnia wszystkie wymogi branży samochodowej oraz przepisy związane z ekologią. Pozwala także uzyskać lepszą adhezję między warstwami oraz ogranicza flokulację. W efekcie powłoka jest bardziej wytrzymała i wykazuje dużą stabilność w projektowanych zastosowaniach.

Większa swoboda projektowania składu

Dzięki właściwościom powłoki, jakie dają nowe pigmenty, większa jest także swoboda, jeśli chodzi o skład lakieru – na przykład w zakresie spoiw. W konkretnych zastosowaniach, jak choćby farby na felgi, nowa rodzina pigmentów pozwala osiągnąć wytrzymałą i trwałą powłokę bez typowych mankamentów.

Źródło: Altana