REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Altana Innovation Award za pigmenty metaliczne

Tegoroczna nagroda Altana Innovation Award trafiła już drugi rok z rzędu do spółki Eckart. Została przyznana za pigmenty z efektem metalicznym do zastosowania w wodorozcieńczalnych lakierach samochodowych.

Altana Innovation Award pigmenty metaliczne Eckart motoryzacja

Fot. AutoPhotography / pixabay.com

Nagroda Altana Innovation Award jest wręczana co roku w obrębie Grupy Altana za najbardziej obiecujące innowacje z obszaru chemii specjalistycznej. Tym razem, po zeszłorocznym wyróżnieniu dla pigmentów perłowych Eckart, na nagrodę zasłużyła nowa rodzina produktów – pigmenty z efektem metalicznym do wykorzystania w różnych obszarach branży samochodowej.

Siła innowacji i nowe trendy

Dwutlenek krzemu SiO2, czyli krzemionka, to jeden z materiałów wykorzystywanych do uzyskania efektu metalicznego w wodorozcieńczalnych lakierach samochodowych. Nagrodzony zespół naukowców – dr Oliver Bedford, Frank Hippmann, dr Dirk Schumacher i dr Oliver Struck – opracował nową metodę produkcji tego typu pigmentów. Jak komentuje dr Petra Severit, dyrektor ds. technologii w Grupie Altana:

Zwycięski zespół zaimponował nam, pokazując siłę innowacji charakterystyczną dla Altany. Należy wspomnieć, że nagrodzona technologia już teraz obecna jest na rynku i świetnie sobie radzi. Biorąc pod uwagę rosnącą popularność produktów wodorozcieńczalnych, wyróżniona innowacja wyznacza nowe trendy dla całej branży.

Nowa grupa produktów spełnia wszystkie wymogi branży samochodowej oraz przepisy związane z ekologią. Pozwala także uzyskać lepszą adhezję między warstwami oraz ogranicza flokulację. W efekcie powłoka jest bardziej wytrzymała i wykazuje dużą stabilność w projektowanych zastosowaniach.

Większa swoboda projektowania składu

Dzięki właściwościom powłoki, jakie dają nowe pigmenty, większa jest także swoboda, jeśli chodzi o skład lakieru – na przykład w zakresie spoiw. W konkretnych zastosowaniach, jak choćby farby na felgi, nowa rodzina pigmentów pozwala osiągnąć wytrzymałą i trwałą powłokę bez typowych mankamentów.

Źródło: Altana

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA