REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Hempel otwiera w Danii nowoczesny Hempel Campus

Hempel otwiera swój nowy ośrodek – położony na północ od Kopenhagi Hempel Campus. W nowoczesnym obiekcie mieszczą się pomieszczenia biurowe oraz doskonale wyposażone centrum rozwojowo-badawcze.

Hempel Campus

Fot. arch. Hempel

Nowy ośrodek rozwojowo-badawczy powstał z myślą o naukowcach z różnych krajów i stanowi miejsce pracy dla około 350 osób. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu Hempel będzie opracowywać nowe, innowacyjne i przyszłościowe rozwiązania.

Wielka spirala zainspirowana farbą

Hempel Campus składa się z biur, sal konferencyjnych, laboratoriów i pomieszczeń do testów o łącznej powierzchni 26 000 m². Obiekt został zaprojektowany przez firmę Årstidernes Arkitekter – obecnie Sweco Architects. Jak komentuje Pernille Fritz Vilhelmsen, dyrektor ds. ludzi i kultury w firmie Hempel:

Bardzo cieszymy się z przeprowadzki do ośrodka Hempel Campus, który jest nowoczesnym, międzynarodowym miejscem pracy, w dodatku bardzo atrakcyjnym architektonicznie. Projekt opiera się na naszej wizji wspólnej, wielofunkcyjnej pracy w zespołach. Nowy obiekt jest odbiciem naszej kultury korporacyjnej i stwarza nam idealne środowisko do realizacji naszej ambitnej strategii i osiągania celów rozwojowych.

Projekt poprzedniej siedziby firmy Hempel, zaprojektowanej w roku 2011, zainspirowany był wizualnym efektem spirali nowego koloru w puszce farby. Projekt nowego ośrodka również wykorzystał tę koncepcję – symboliczna spirala ciągnie się od holu dla gości, a wyżej przekształca się w spiralną klatkę schodową. Kształt nawiązuje również do logo firmy Hempel.

Hempel Campus

Fot. arch. Hempel

Przykład zielonego budownictwa

Nowy obiekt został zaprojektowany z dbałością o zrównoważony rozwój, co zostanie potwierdzone niemieckim certyfikatem DGNB. Na dachu zainstalowane zostały panele słoneczne – kolejne dołączyć mają jeszcze w tym roku oraz w roku 2022. Łącznie będą one dostarczały w ciągu roku 85 000 kWh energii.

Źródło: Hempel

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA