a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneHempel otwiera w Danii nowoczesny Hempel Campus

Hempel otwiera w Danii nowoczesny Hempel Campus

Hempel otwiera swój nowy ośrodek – położony na północ od Kopenhagi Hempel Campus. W nowoczesnym obiekcie mieszczą się pomieszczenia biurowe oraz doskonale wyposażone centrum rozwojowo-badawcze.

Hempel Campus

Fot. arch. Hempel

Nowy ośrodek rozwojowo-badawczy powstał z myślą o naukowcach z różnych krajów i stanowi miejsce pracy dla około 350 osób. Dzięki ich wiedzy i doświadczeniu Hempel będzie opracowywać nowe, innowacyjne i przyszłościowe rozwiązania.

Wielka spirala zainspirowana farbą

Hempel Campus składa się z biur, sal konferencyjnych, laboratoriów i pomieszczeń do testów o łącznej powierzchni 26 000 m². Obiekt został zaprojektowany przez firmę Årstidernes Arkitekter – obecnie Sweco Architects. Jak komentuje Pernille Fritz Vilhelmsen, dyrektor ds. ludzi i kultury w firmie Hempel:

Bardzo cieszymy się z przeprowadzki do ośrodka Hempel Campus, który jest nowoczesnym, międzynarodowym miejscem pracy, w dodatku bardzo atrakcyjnym architektonicznie. Projekt opiera się na naszej wizji wspólnej, wielofunkcyjnej pracy w zespołach. Nowy obiekt jest odbiciem naszej kultury korporacyjnej i stwarza nam idealne środowisko do realizacji naszej ambitnej strategii i osiągania celów rozwojowych.

Projekt poprzedniej siedziby firmy Hempel, zaprojektowanej w roku 2011, zainspirowany był wizualnym efektem spirali nowego koloru w puszce farby. Projekt nowego ośrodka również wykorzystał tę koncepcję – symboliczna spirala ciągnie się od holu dla gości, a wyżej przekształca się w spiralną klatkę schodową. Kształt nawiązuje również do logo firmy Hempel.

Hempel Campus

Fot. arch. Hempel

Przykład zielonego budownictwa

Nowy obiekt został zaprojektowany z dbałością o zrównoważony rozwój, co zostanie potwierdzone niemieckim certyfikatem DGNB. Na dachu zainstalowane zostały panele słoneczne – kolejne dołączyć mają jeszcze w tym roku oraz w roku 2022. Łącznie będą one dostarczały w ciągu roku 85 000 kWh energii.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie