a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweHempel i Vestas – nowa współpraca na rzecz ekologii

Hempel i Vestas – nowa współpraca na rzecz ekologii

Hempel rozpoczął nową współpracę ze światowym liderem w dziedzinie energetyki, firmą Vestas. Razem pracować będą nad technologiami ochrony powierzchni wiatraków w elektrowniach wiatrowych.

Hempel Vestas turbiny wiatrowe

Dla Hempel i Vestas to kontynuacja długofalowej współpracy. Fot. arch. Hempel

Celem współpracy jest ograniczenie kosztów związanych z ochroną powierzchni, a równocześnie wykorzystanie rozwiązań przyjaznych środowisku. W ten sposób Hempel pomaga firmie Vestas w osiągnięciu wytyczonego przez nią celu – neutralności węglowej do roku 2030.

Wspólny cel

Vestas jest operatorem jednej z największych na świecie fabryk produkujących wieże turbin wiatrowych. Mieści się ona w USA, w stanie Colorado. Właśnie tu wraz z firmą Hempel postawią pierwszy krok na drodze do przyjaźniejszej środowisku produkcji. Jak mówi dyrektor operacyjny Vestas, Tommy Rahbek Nielsen:

Cieszymy się, że poprzez tę współpracę możemy kontynuować naszą relację z firmą Hempel. To świetny przykład tego, jak zrównoważony rozwój staje się częścią wszystkiego co robimy i jak angażujemy się w bliskie i korzystne dla obu stron współprace wzdłuż naszego łańcucha wartości. Poprawiamy w ten sposób naszą efektywność operacyjną, a także działamy bardziej ekologicznie.

Michael Hansen, dyrektor ds. zgodności z przepisami w firmie Hempel, dodaje, że Hempel chętnie pomaga swoim partnerom realizować ich cele związane z ochroną środowiska. Z radością również podejmuje kolejny krok we współpracy z Vestas, ponieważ ekologiczne powłoki, które pozwolą ograniczyć emisję dwutlenku węgla, to ich wspólny cel.

O 60% mniej CO2

Zgodnie z oszacowaniami, planowana zmiana procesu związanego z zabezpieczaniem powierzchni wież turbin produkowanych przez Vestas pozwoli zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 60%. W skali roku oznacza to aż o 1100 ton mniej CO2.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie