REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Hempel i Vestas – nowa współpraca na rzecz ekologii

Hempel rozpoczął nową współpracę ze światowym liderem w dziedzinie energetyki, firmą Vestas. Razem pracować będą nad technologiami ochrony powierzchni wiatraków w elektrowniach wiatrowych.

Hempel Vestas turbiny wiatrowe

Dla Hempel i Vestas to kontynuacja długofalowej współpracy. Fot. arch. Hempel

Celem współpracy jest ograniczenie kosztów związanych z ochroną powierzchni, a równocześnie wykorzystanie rozwiązań przyjaznych środowisku. W ten sposób Hempel pomaga firmie Vestas w osiągnięciu wytyczonego przez nią celu – neutralności węglowej do roku 2030.

Wspólny cel

Vestas jest operatorem jednej z największych na świecie fabryk produkujących wieże turbin wiatrowych. Mieści się ona w USA, w stanie Colorado. Właśnie tu wraz z firmą Hempel postawią pierwszy krok na drodze do przyjaźniejszej środowisku produkcji. Jak mówi dyrektor operacyjny Vestas, Tommy Rahbek Nielsen:

Cieszymy się, że poprzez tę współpracę możemy kontynuować naszą relację z firmą Hempel. To świetny przykład tego, jak zrównoważony rozwój staje się częścią wszystkiego co robimy i jak angażujemy się w bliskie i korzystne dla obu stron współprace wzdłuż naszego łańcucha wartości. Poprawiamy w ten sposób naszą efektywność operacyjną, a także działamy bardziej ekologicznie.

Michael Hansen, dyrektor ds. zgodności z przepisami w firmie Hempel, dodaje, że Hempel chętnie pomaga swoim partnerom realizować ich cele związane z ochroną środowiska. Z radością również podejmuje kolejny krok we współpracy z Vestas, ponieważ ekologiczne powłoki, które pozwolą ograniczyć emisję dwutlenku węgla, to ich wspólny cel.

O 60% mniej CO2

Zgodnie z oszacowaniami, planowana zmiana procesu związanego z zabezpieczaniem powierzchni wież turbin produkowanych przez Vestas pozwoli zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 60%. W skali roku oznacza to aż o 1100 ton mniej CO2.

Źródło: Hempel

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA