a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweGrupa PCC rozpocznie produkcję w Malezji

Grupa PCC rozpocznie produkcję w Malezji

Firma PCC SE, której częścią jest m.in. PCC Rokita, nawiązała współpracę z malezyjską spółką PETRONAS Chemicals Group Berhad. Razem rozpoczną produkcję specjalistycznych środków chemicznych w Malezji.

Grupa PCC Malezja PETRONAS

Fot. peternguyen11 / pixabay.com

Petronas to jeden z największych producentów chemii w Azji Południowo-Wschodniej. Spółka zakupiła właśnie 50% udziału w malezyjskiej firmie projektowej PCC Oxyalkylates Malaysia, czyli oddziale Grupy PCC powstałym z myślą o ekspansji na rynku azjatyckim.

Środki powierzchniowo czynne i surowce dla poliuretanów

W ramach współpracy powstanie nowy zakład produkcyjny na terenie kompleksu petrochemicznego w malezyjskim Kerteh. W nowej fabryce produkowane będą chemikalia z grupy oksyalkilatów – etoksylaty oraz poliole polieterowe.

Pierwsze z nich to środki powierzchniowo czynne do produkcji m.in. detergentów i kosmetyków, drugie są surowcami do wytwarzania pian poliuretanowych dla branż wykorzystujących poliuretany, takich jak meblarska czy samochodowa.

Budowa rusza w przyszłym roku

Oprócz tego w planach jest również otwarcie nowoczesnego centrum rozwojowo-badawczego, w którym opracowywane będą innowacyjne, wychodzące naprzeciw oczekiwaniom klientów produkty. Budowa fabryki i ośrodka badawczego rozpocznie się w przyszłym roku, zaś zgodnie z planem produkcja ruszy w roku 2023.

Źródło: PCC

Dowiedz się więcej o firmie