REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Grupa PCC rozpocznie produkcję w Malezji

Firma PCC SE, której częścią jest m.in. PCC Rokita, nawiązała współpracę z malezyjską spółką PETRONAS Chemicals Group Berhad. Razem rozpoczną produkcję specjalistycznych środków chemicznych w Malezji.

Grupa PCC Malezja PETRONAS

Fot. peternguyen11 / pixabay.com

Petronas to jeden z największych producentów chemii w Azji Południowo-Wschodniej. Spółka zakupiła właśnie 50% udziału w malezyjskiej firmie projektowej PCC Oxyalkylates Malaysia, czyli oddziale Grupy PCC powstałym z myślą o ekspansji na rynku azjatyckim.

Środki powierzchniowo czynne i surowce dla poliuretanów

W ramach współpracy powstanie nowy zakład produkcyjny na terenie kompleksu petrochemicznego w malezyjskim Kerteh. W nowej fabryce produkowane będą chemikalia z grupy oksyalkilatów – etoksylaty oraz poliole polieterowe.

Pierwsze z nich to środki powierzchniowo czynne do produkcji m.in. detergentów i kosmetyków, drugie są surowcami do wytwarzania pian poliuretanowych dla branż wykorzystujących poliuretany, takich jak meblarska czy samochodowa.

Budowa rusza w przyszłym roku

Oprócz tego w planach jest również otwarcie nowoczesnego centrum rozwojowo-badawczego, w którym opracowywane będą innowacyjne, wychodzące naprzeciw oczekiwaniom klientów produkty. Budowa fabryki i ośrodka badawczego rozpocznie się w przyszłym roku, zaś zgodnie z planem produkcja ruszy w roku 2023.

Źródło: PCC

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA