a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiKrahn Chemie dystrybutorem minerałów Remondis

Krahn Chemie dystrybutorem minerałów Remondis

Firma Krahn Chemie podpisała umowę o dystrybucji białych minerałów niemieckiej marki Remondis. Umowa obejmuje m.in. Polskę.

Remondis Krahn Chemie Casul

Fot. arch. Remondis

Nowy kontrakt dotyczy dystrybucji produktów Remondis w Polsce, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Belgii, Luksemburgu i Holandii. W ramach niego Krahn Chemie sprzedawać będzie opatentowane białe minerały Casul o doskonałej sile krycia, zawdzięczające swój intensywny biały kolor syntetycznemu etryngitowi.

Produkt dla branży farbiarskiej i papierowej

Minerały Remondis, które stały się przedmiotem umowy, znajdują zastosowanie przede wszystkim w branży farbiarskiej i papierowej, ale również w produkcji różnego rodzaju chemii budowlanej. Jak mówi Oussama Mrabet Zahri, dyrektor obszaru biznesowego w Remondis:

Firmę Krahn Chemie wyróżniają wysokie kompetencje i wiedza techniczna w dziedzinie farb i lakierów. To dla nas doskonały partner, ponieważ ma dobrze zbudowaną, doświadczoną sieć dystrybucji i dwa centra obsługi technicznej.

Z kolei Ibrahim Zidan, kierownik segmentu farb i lakierów oraz chemii budowlanej w niemieckim oddziale Krahn Chemie, zwraca uwagę na zalety minerałów Casul – nie tylko pomagają one chronić powierzchnię, ale i zmniejszają ślad węglowy.

Ekologiczne i ognioodporne

Jak zapewniają producent i dystrybutor, zastosowanie minerałów Casul pozwala na produkcję systemów wolnych od szkodliwych substancji. Dzięki wysokiej zawartości wody krystalizacyjnej, uwalnianej już przy stosunkowo niskich temperaturach, produkt ten wykazuje również działanie ognioodporne.

Źródło: Krahn Chemie