a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowesamochodowe i refinishGwiezdna czerń Samochodowym Kolorem Roku

Gwiezdna czerń Samochodowym Kolorem Roku

Czerń króluje na światowych drogach, dlaczego więc nie miałaby zostać Samochodowym Kolorem Roku? Oto Starry Night – gwiezdna propozycja Axalta Coating Systems na rok 2024.

Starry Night. Fot. arch. Axalta Coating Systems

Eksperci Axalta Coating Systems zaprezentowali Samochodowy Kolor Roku już po raz dziesiąty. Jak przystało na jubileusz, tegoroczny wybór jest niezwykły – to wyrazisty odcień czerni, Starry Night.

Kosmiczny i klasyczny

Starry Night jest mocnym, nowoczesnym kolorem z dodatkiem błękitnych i srebrnych płatków, przywodzący na myśl głębię wszechświata oraz odkrywanie kosmosu. Jak komentuje Dan Benton, starszy dyrektor oddziału Global Color w Axalta CS:

Czerń to drugi najpopularniejszy kolor samochodów na świecie. Dlatego bardzo cieszymy się, mogąc zaprezentować czarny odcień jako nasz Samochodowy Kolor Roku 2024. Starry Night sprawia, że czarne staje się jasne, a ciemne – wyraziste. Nasz tegoroczny wybór jest trochę kosmiczny, trochę klasyczny, ale w 100% spod znaku Axalty.

Producent podkreśla, że Samochodowy Kolor Roku 2024 to dynamiczny odcień przekreślający podział na klasyczne i współczesne. Dlatego też doskonale współgra z innymi kolorami, wykończeniami, wzorami i teksturami.

Od czerwieni po czerń

Axalta po raz pierwszy wybrała Samochodowy Kolor Roku w 2015 – został nim wówczas Radiant Red. Od tego czasu co roku grupa ekspertów proponuje nowy, inspirujący i odpowiadający na aktualne trendy samochodowy odcień.

Źródło: Axalta Coating Systems