a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net

Grupa CSV oferuje farby na kontenery

Kontenery są dziś standardem przewozu produktów, zarówno drogą lądową, jak i morską czy lotniczą. W zależności od warunków eksploatacji wymagają one jednak zawsze odpowiedniego zabezpieczenia antykorozyjnego. Grupa CSV oferuje szeroką gamę tego typu produktów.

Fot. arch. Grupa CSV

Fot. arch. Grupa CSV

Grupa CSV jest w Polsce wyłącznym dystrybutorem antykorozyjnych farb hiszpańskiej marki BESA, wśród których znajduje się również wiele produktów do zabezpieczania kontenerów. Dlatego też CSV już od 15 lat współpracuje z polskimi producentami kontenerów.

W przypadku kontenerów prostych, przeznaczonych do transportu materiałów sypkich takich jak gruz, piasek, żwir czy kamienie, firma oferuje jednoskładnikowe produkty alkidowe – w półpołysku lub macie, odporne, szybkoschnące, w szerokiej gamie kolorystycznej. Dla kontenerów do przewozu materiałów płynnych, półpłynnych i organicznych odpowiedni będzie specjalny system BESA zgodny z normą ISO 12944, charakteryzujący się szybkim czasem schnięcia i wysokim połyskiem.

Z kolei kontenery transportowe i socjalne, narażone na dłuższą i silniejszą eksploatację, wymagają bardziej odpornych farb dwuskładnikowych. W tym wypadku sprawdzi się wprowadzony niedawno przez Grupę CSV system trójproduktowy: na powierzchnię ścian i sufit system epoksydowo-poliuretanowy, prócz tego grunt epoksydowy oraz farba bitumiczna na podłogę.

Kontenery socjalne skorzystają z pewnością na zabezpieczeniu systemem składającym się z gruntu epoksydowego 2K oraz oraz nawierzchni poliuretanowej w półpołysku. Dla kontenerów specjalistycznych firma proponuje natomiast długotrwale zabezpieczający system, który tworzy grunt epoksydowy wysokocynkowy, grunt epoksydowy z fosforanem cynku oraz lakier nawierzchniowy 2K URKI-NATO. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie Grupy CSV.

Opracowano na podstawie: Piekarski K., Zabezpieczenia antykorozyjne kontenerów – różne zabezpieczenia lakiernicze, Grupa CSM