REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Grupa CSV oferuje farby na kontenery

Kontenery są dziś standardem przewozu produktów, zarówno drogą lądową, jak i morską czy lotniczą. W zależności od warunków eksploatacji wymagają one jednak zawsze odpowiedniego zabezpieczenia antykorozyjnego. Grupa CSV oferuje szeroką gamę tego typu produktów.

Fot. arch. Grupa CSV

Fot. arch. Grupa CSV

Grupa CSV jest w Polsce wyłącznym dystrybutorem antykorozyjnych farb hiszpańskiej marki BESA, wśród których znajduje się również wiele produktów do zabezpieczania kontenerów. Dlatego też CSV już od 15 lat współpracuje z polskimi producentami kontenerów.

W przypadku kontenerów prostych, przeznaczonych do transportu materiałów sypkich takich jak gruz, piasek, żwir czy kamienie, firma oferuje jednoskładnikowe produkty alkidowe – w półpołysku lub macie, odporne, szybkoschnące, w szerokiej gamie kolorystycznej. Dla kontenerów do przewozu materiałów płynnych, półpłynnych i organicznych odpowiedni będzie specjalny system BESA zgodny z normą ISO 12944, charakteryzujący się szybkim czasem schnięcia i wysokim połyskiem.

Z kolei kontenery transportowe i socjalne, narażone na dłuższą i silniejszą eksploatację, wymagają bardziej odpornych farb dwuskładnikowych. W tym wypadku sprawdzi się wprowadzony niedawno przez Grupę CSV system trójproduktowy: na powierzchnię ścian i sufit system epoksydowo-poliuretanowy, prócz tego grunt epoksydowy oraz farba bitumiczna na podłogę.

Kontenery socjalne skorzystają z pewnością na zabezpieczeniu systemem składającym się z gruntu epoksydowego 2K oraz oraz nawierzchni poliuretanowej w półpołysku. Dla kontenerów specjalistycznych firma proponuje natomiast długotrwale zabezpieczający system, który tworzy grunt epoksydowy wysokocynkowy, grunt epoksydowy z fosforanem cynku oraz lakier nawierzchniowy 2K URKI-NATO. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie Grupy CSV.

Opracowano na podstawie: Piekarski K., Zabezpieczenia antykorozyjne kontenerów – różne zabezpieczenia lakiernicze, Grupa CSM

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA