a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneGregoire Poux-Guillaume nowym CEO AkzoNobel

Gregoire Poux-Guillaume nowym CEO AkzoNobel

AkzoNobel ogłosił, że z dniem 1 listopada 2022 stanowisko dyrektora generalnego przejmie Gregoire Poux-Guillaume. Zastąpi w tej funkcji Thierry‘ego Vanlanckera, który pełnił ją od roku 2017.

Gregoire Poux-Guillaume. Fot. arch. AkzoNobel

Gregoire Poux-Guillaume, z pochodzenia Francuz, od 25 lat doświadczeniem buduje rentowne biznesy w trudnych warunkach. Wcześniej zajmował m.in. stanowisko dyrektora generalnego Sulzer, dyrektora generalnego GE Grid Solutions (wcześniej Alstom Grid) oraz starszego dyrektora zarządzającego CVC Capital Partners.

Utrzymać pozycję w czołówce

Dotychczasowy dyrektor generalny AkzoNobel, Thierry Vanlancker, kończy swoją kadencję. Nils Smedegaard Andersen, przewodniczący rady nadzorczej AkzoNobel, podziękował mu za jego pracę w ciągu ostatnich pięciu lat, m.in. przy odłączeniu oddziału Specialty Chemicals, i powitał nowego dyrektora generalnego:

Gregoire Poux-Guillaume to doświadczony lider biznesu, który wie, jak zapewniać wzrost rynkowy i budować silne zespoły. Jesteśmy szczęśliwi i przekonani, że znaleźliśmy osobę, która pomoże AkzoNobel utrzymać pozycję w czołówce naszej branży.

Poux-Guillaume jest zaszczycony, mogąc poprowadzić firmę w kolejnym etapie jej rozwoju. Podkreślił, że AkzoNobel to lider w dziedzinie innowacyjnych, zrównoważonych produktów i rozwiązań oraz globalny koncern o napawającym dumą dziedzictwie, oraz że cieszy się na pracę z jego zespołem.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie

Mianowanie Gregoire‘a Poux-Guillaume‘a jako członka zarządu AkzoNobel podlega zatwierdzeniu przez akcjonariuszy. Punkt ten znajdzie się w programie nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, zaplanowanego na wrzesień tego roku.

Źródło: AkzoNobel