REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel finalizuje sprzedaż Specialty Chemicals

Z dniem 1 października AkzoNobel zamknął transakcję sprzedaży swojego biznesu Specialty Chemicals grupie The Carlyle Group i GIC. Grupa kupiła oddział za 10,1 mld €.

AkzoNobel sprzedaż oddział Specialty Chemicals

Fot. arch. AkzoNobel

Thierry Vanlancker, dyrektor generalny AkzoNobel, określił odłączenie oddziału Specialty Chemicals jako kamień milowy w historii firmy. Koncern wykonał bowiem w ten sposób zdecydowany krok w kierunku bardziej wyspecjalizowanej jednostki, skupiającej się na produkcji farb i powłok. Dodał, że to również ważny moment dla całego oddziału Specialty Chemicals, dlatego chciałby podziękować jego pracownikom i życzyć im wszystkiego dobrego na dalszej drodze pod skrzydłami Carlyle i GIC.

Na czele oddziału Specialty Chemicals pod nowym kierownictwem stanął Charles Shaver. Wyraził on również nadzieję, że współpraca z nowym zarządem będzie się układać pomyślnie oraz zwrócił uwagę na doświadczenie oraz dominującą pozycję, jaką biznes Specialty Chemicals wyrobił sobie w ubiegłych latach. Także Martin Sumner oraz Zeina Bain, dyrektorzy zarządzający The Carlyle Group, doceniają dziedzictwo oddziału, wypracowaną przez niego jakość, zaangażowanie pracowników oraz zróżnicowane i bogate portfolio, licząc na owocną współpracę.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA