a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiAkzoNobel finalizuje sprzedaż Specialty Chemicals

AkzoNobel finalizuje sprzedaż Specialty Chemicals

Z dniem 1 października AkzoNobel zamknął transakcję sprzedaży swojego biznesu Specialty Chemicals grupie The Carlyle Group i GIC. Grupa kupiła oddział za 10,1 mld €.

AkzoNobel sprzedaż oddział Specialty Chemicals

Fot. arch. AkzoNobel

Thierry Vanlancker, dyrektor generalny AkzoNobel, określił odłączenie oddziału Specialty Chemicals jako kamień milowy w historii firmy. Koncern wykonał bowiem w ten sposób zdecydowany krok w kierunku bardziej wyspecjalizowanej jednostki, skupiającej się na produkcji farb i powłok. Dodał, że to również ważny moment dla całego oddziału Specialty Chemicals, dlatego chciałby podziękować jego pracownikom i życzyć im wszystkiego dobrego na dalszej drodze pod skrzydłami Carlyle i GIC.

Na czele oddziału Specialty Chemicals pod nowym kierownictwem stanął Charles Shaver. Wyraził on również nadzieję, że współpraca z nowym zarządem będzie się układać pomyślnie oraz zwrócił uwagę na doświadczenie oraz dominującą pozycję, jaką biznes Specialty Chemicals wyrobił sobie w ubiegłych latach. Także Martin Sumner oraz Zeina Bain, dyrektorzy zarządzający The Carlyle Group, doceniają dziedzictwo oddziału, wypracowaną przez niego jakość, zaangażowanie pracowników oraz zróżnicowane i bogate portfolio, licząc na owocną współpracę.

Źródło: AkzoNobel