a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiGlikol propylenowy produkowany nową metodą

Glikol propylenowy produkowany nową metodą

W jednym z zakładów w Niemczech ruszyła pilotażowa linia produkcji glikolu propylenowego innowacyjną metodą HYPROSYN. To wspólne przedsięwzięcie dwóch firm z branży chemicznej.

Fot. arch. Evonik

Firmy Dow i Evonik ogłosiły wspólne uruchomienie pilotażowej linii produkcji glikolu propylenowego z nadtlenku wodoru. Produkcja prowadzona będzie w fabryce Evonik w Hanau w Niemczech.

Technologia i współpraca

Do produkcji glikolu propylenowego wykorzystywana ma być metoda HYPROSYN, która pozwala na bezpośrednią syntezę związku z nadtlenku wodoru i propylenu. Jak komentuje Andrew Jones, globalny dyrektor biznesu Chlor-Alkali Vinyl & Propylene Oxide, Propylene Glycol w Dow:

Dzięki tej innowacyjnej technologii, a także elastycznemu modelowi aktywów i biznesu, jesteśmy w dobrej sytuacji, by odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów oraz rosnące zapotrzebowanie na rynku.

Michael Träxler, szef oddziału Active Oxygens Evonik, podkreślił natomiast, że pilotażowa linia nie tylko jest przykładem technologicznego kroku milowego na drodze do bardziej zrównoważonej branży, ale również pokazuje, jak niezbędna jest współpraca między firmami, by móc wypracowywać skuteczne, przyjazne środowisku rozwiązania.

O glikolu propylenowym

Glikol propylenowy służy jako wysokiej jakości dodatek, produkt pośredni lub inicjator w wielu różnych zastosowaniach. Wykorzystywany jest m.in. w branży przemysłowej, spożywczej, paszowej, farmaceutycznej i kosmetycznej.

Źródło: coatingsworld.com