a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowejachtowe i okrętoweNagroda za rewolucyjną farbę przeciwporostową

Nagroda za rewolucyjną farbę przeciwporostową

Powłoka azjatyckiego producenta zdobyła prestiżowe wyróżnienie. Jak podaje producent, jest to pierwsza na świecie wolna od biocydów, samopolerująca farba przeciwporostowa o przyjaznej środowisku formule.

Fot. arch. Nippon Paint

Wolna od biocydów, samopolerująca powłoka Aquaterras od Nippon Paint Marine zdobyła prestiżową nagrodę Marine Technology Award w ramach Seatrade Maritime Awards. Nagrody wręczone zostały w Szanghaju.

Przyjazna środowisku morskiemu formuła

Nagrody Seatrade Maritime Awards przyznawane są już od roku 1989 firmom z branży morskiej i stoczniowej, które swoimi rozwiązaniami wychodzą poza schematy, napędzając rozwój branży. Wyróżnienia wręczane są w czternastu kategoriach.

Powłoka Aquaterras zwyciężyła w kategorii Marine Technology Award i doceniona została za wysoką efektywność, ograniczanie kosztów operacyjnych oraz redukowanie emisji w branży morskiej. Jak podaje producent, jest to pierwsza na świecie wolna of biocydów, samopolerująca farba o przyjaznej środowisku formule. Wnikliwe testy z udziałem ryb morskich, małży, skorupiaków i wodorostów wykazały, że w żadnym stopniu nie szkodzi ona środowisku morskiemu.

Nowy standard

Jako farba przeciwporostowa, której skład nie jest oparty na biocydach takich jak miedź czy tlenek miedziawy, Aquaterras ustanawia nowy standard. Wyjątkowo śliska i gładka powierzchnia sprawia, że do kadłuba nie przyczepiają się organizmy morskie, utrudniające ruch statku i zwiększające zużycie paliwa.

Produkt wykorzystywany jest w różnych sektorach branży morskiej, takich jak kontenerowce, tankowce i masowce, a także statki wycieczkowe. Trwają jego testy z udziałem najważniejszych stoczni i armatorów.

Źródło: coatingsworld.com