a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiJeszcze więcej środków antypiennych w Turcji

Jeszcze więcej środków antypiennych w Turcji

Jeden z dużych koncernów zapowiedział zwiększenie produkcji swoich środków antypiennych w zakładzie w Turcji. Dzięki temu będzie w stanie lepiej odpowiedzieć na potrzeby klientów z regionu EMEA.

Fot. Engin_Akyurt / pixabay.com

Rozszerzenie produkcji swoich środków antypiennych ogłosił koncern BASF. Rozbudowana zostanie w tym celu fabryka w Dilovasi w Turcji.

Szybsze dostawy i mniejsza emisja

Decyzja o zwiększeniu produkcji spowodowana jest rosnącym zapotrzebowaniem na produkty linii Foamaster® i Foamstar® w Europie Południowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Po rozbudowie fabryki BASF będzie w stanie zapewnić klientom z tego regionu szybsze dostawy, ograniczając równocześnie emisję dwutlenku węgla związaną z transportem. Jak podsumowuje Joachim Burger, szef działu sprzedaży dodatków w regionie EMEA:

Dodatkowa zdolność produkcyjna w Dilovasi pozwoli nam wesprzeć plany rozwoju naszych klientów w regionie oraz poprawić poziom obsługi.

Fabryka w Dilovasi pełni istotną rolę z punktu widzenia całego biznesu dodatków do farb BASF. Jest kluczowym punktem zaopatrzenia, jeśli chodzi o produkty marki Dispex® AA, w tym środki antypienne. Niedawna rozbudowa linii środków dyspergujących i obecne rozszerzenie produkcji dodatków antypiennych dodatkowo zwiększają znaczenie zakładu.

Przeciwko spienianiu i defektom

Środki antypienne są niezbędne w procesie produkcji farb, powłok i tuszów – zapobiegają bowiem spienianiu, a tym samym tworzeniu się defektów powłoki. Produkty z linii Foamaster® i Foamstar® BASF są znane i cenione w branży ze względu na swoją jakość i właściwości.

Źródło: BASF