a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiProdukcja dyspergatorów w Turcji podwojona

Produkcja dyspergatorów w Turcji podwojona

Jeden z koncernów chemicznych ogłosił, że jeszcze w tym roku podwoi swoją produkcję wodorozcieńczalnych dyspergatorów w fabryce w Turcji. Przede wszystkim oznaczać to będzie lepszą obsługę klientów z Europy.

Fot. arch. BASF

Koncern BASF zamierza podwoić swoją produkcję wodorozcieńczalnych dyspergatorów na bazie kwasu akrylowego w swojej fabryce w Dilovasi w Turcji. Towarzyszyć temu będzie dodanie nowej linii produkcyjnej. Zwiększona produkcja ma ruszyć już w trzecim kwartale 2023 roku.

Wsparcie dla klientów z Europy

Inwestycja jest odpowiedzią na rosnące potrzeby klientów z branży detergentów, środków czyszczących oraz przetwórstwa chemicznego w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Jak komentuje Soeren Hildebrandt, starszy wiceprezes działu Home Care, I&I and Industrial Formulators Europe w BASF:

Poprzez dodatkową inwestycję w fabrykę w Dilovasi odpowiadamy na rosnące zapotrzebowanie na wodorozcieńczalne dyspergatory w nowoczesnych formułach. Rozszerzenie produkcji będzie oznaczało szczególne korzyści dla klientów z Europy – wsparcie ich rozwoju oraz zapewnienie jeszcze bardziej elastycznych i niezawodnych opcji dostawy.

To nie pierwsze działanie BASF na rzecz usprawnienia dostaw dyspergatorów i funkcjonalnych dodatków. Trzy lata temu koncern podjął również kroki związane ze zwiększeniem elastyczności i rozszerzeniem produkcji w swoim zakładzie w Ludwigshafen.

Szeroki zakres zastosowań

Wodorozcieńczalne dyspergatory i funkcjonalne dodatki, o których mowa, są sprzedawane przez oddział BASF Care Chemicals pod nazwą handlową Sokalan® i mają szeroki zakres zastosowań. Między innymi są stosowane w różnych procesach technicznych do zapobiegania zjawisku foulingu.

Źródło: BASF