a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneAmerykański koncern ma nowego dyrektora

Amerykański koncern ma nowego dyrektora

Jeden z największych producentów farb na świecie ogłosił, że wybrał nowego członka zarządu. Nowy dyrektor wykonawczy to osoba o trzydziestoletnim doświadczeniu w branży przemysłowej.

Fot. geralt / pixabay.com

Na nowego członka zarządu Sherwin-Williams wybrany został Thomas L. Williams. Wejdzie on również w skład komitetu ds. wynagrodzeń i rozwoju zarządzania. Zarząd koncernu składa się obecnie z dziesięciu członków, w tym dziewięciu niezależnych dyrektorów.

Williams jest obecnie zatrudniony jako prezes wykonawczy Parker-Hannifin, producent technologii ruchu i sterowania, stosowanych m.in. w branży komórkowej i lotniczej. Stanowisko to zajmował będzie jeszcze do końca tego roku. Jak komentuje John G. Morikis, prezes oraz dyrektor wykonawczy Sherwin-Williams:

Cieszymy się, że Tom dołączył do naszego zarządu. To doświadczony lider, który z branżą przemysłową związany jest od 30 lat. Ekspercka wiedza, którą zdobył w tym czasie, z pewnością zapewni bezcenną perspektywę dla naszego zarządu.

Williams jest prezesem zarządu Parker-Hannifin od stycznia 2016. Od lutego 2015 do końca roku 2022 był równocześnie także dyrektorem generalnym firmy. Zanim został zatrudniony przez Parker, przepracował 22 lata w General Electric, gdzie zajmował stanowiska kierownicze w kilku różnych grupach biznesowych koncernu.

Źródło: coatingsworld.com