REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Girls’ Day in Science w firmie Hempel

W ramach Dnia Dziewczyn w Nauce, organizowanego w Danii, Hempel zaprosił do swojego laboratorium uczennice miejscowych szkół. Firma chce w ten sposób zainspirować dziewczynki do kariery w nauce.

Girls' Day in Science Hempel

Fot. arch. Hempel

Już drugi rok z rzędu w ramach organizowanego w Danii Girls’ Day in Science (Dzień Dziewczyn w Nauce) Hempel zaproponował dziewczętom z miejscowych szkół odwiedziny w swoim zakładzie. W tym roku grupa była ponad dwa razy większa niż w ubiegłym – liczyła 40 osób.

Uczennice w wieku 12-13 lat odwiedziły 30 sierpnia laboratorium w Lyngby. Miały poznać kobiecy model pracy w nauce oraz zobaczyć, jak wygląda nowoczesne miejsce pracy. W ramach akcji dziewczęta przeprowadzały eksperymenty, oglądały laboratoria, dowiedziały się również, w jaki sposób farba na kadłub statku pomaga zmniejszyć emisję CO2.

Dzień Dziewcząt w Nauce w zakładzie Hempel był wielkim sukcesem. Firma ma nadzieję, że udało jej się pobudzić w ten sposób wyobraźnię dziewcząt i zainspirować je do związania swojej przyszłości z nauką. Również trzymamy za to kciuki!

Źródło: Hempel

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA