a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneGirls’ Day in Science w firmie Hempel

Girls’ Day in Science w firmie Hempel

W ramach Dnia Dziewczyn w Nauce, organizowanego w Danii, Hempel zaprosił do swojego laboratorium uczennice miejscowych szkół. Firma chce w ten sposób zainspirować dziewczynki do kariery w nauce.

Girls' Day in Science Hempel

Fot. arch. Hempel

Już drugi rok z rzędu w ramach organizowanego w Danii Girls’ Day in Science (Dzień Dziewczyn w Nauce) Hempel zaproponował dziewczętom z miejscowych szkół odwiedziny w swoim zakładzie. W tym roku grupa była ponad dwa razy większa niż w ubiegłym – liczyła 40 osób.

Uczennice w wieku 12-13 lat odwiedziły 30 sierpnia laboratorium w Lyngby. Miały poznać kobiecy model pracy w nauce oraz zobaczyć, jak wygląda nowoczesne miejsce pracy. W ramach akcji dziewczęta przeprowadzały eksperymenty, oglądały laboratoria, dowiedziały się również, w jaki sposób farba na kadłub statku pomaga zmniejszyć emisję CO2.

Dzień Dziewcząt w Nauce w zakładzie Hempel był wielkim sukcesem. Firma ma nadzieję, że udało jej się pobudzić w ten sposób wyobraźnię dziewcząt i zainspirować je do związania swojej przyszłości z nauką. Również trzymamy za to kciuki!

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie