REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Fiński Pawilon na World Expo 2017 z farbami Tikkurila

Tikkurila ogłosiła swój udział w wystawie World Expo 2017 w Kazachstanie. Firma nie tylko zaprezentuje na wystawie swoje przyjazne środowisku technologie, ale również dostarczy produkty do pomalowania Fińskiego Pawilonu.

World Expo 2017 Tikkurila Fiński Pawilon

Fot. expo2017.fi

Wystawa World Expo 2017 odbędzie się w Astanie, stolicy Kazachstanu, i potrwa od 10 czerwca do 10 września. Jej motyw przewodni to „Energia Przyszłości”, a więc zaprezentowane zostaną przede wszystkim technologie związane z alternatywnymi źródłami energii oraz przyjazny środowisku design. Swoją obecność na wystawie potwierdziło już ponad 100 krajów.

Finlandia będzie posiadać swój własny pawilon z motywem przewodnim „Dzieląc Czystą Energię” („Sharing Pure Energy”). Zaprezentowane w nim zostaną m.in. efektywne technologie cyfrowe, rozwiązania z dziedziny edukacji, zdrowia i opieki medycznej – wszystko rodem z Finlandii.

Farba wpisuje się w motyw

Jednym z partnerów Fińskiego Pawilonu jest firma Tikkurila, która nie tylko pokaże w nim swoje innowacyjne technologie, ale również dostarczy produkty to zabezpieczenia i dekoracji wszystkich wewnętrznych i zewnętrznych powierzchni obiektu.

Pawilon, zaprojektowany przez agencję Ateljé Sotamaa, będzie się składał z pięciu wolno stojących budynków wykonanych z drewna klejonego warstwowo. Każdy budynek ma nieco inny wystrój i atmosferę. Jak wyjaśnia jeden z projektantów, Kivi Sotamaa, każdy też spełnia inną funkcję – pierwszy dedykowany jest produkcji energii, drugi jej efektywnemu wykorzystaniu, trzeci czystej wodzie, czwarty edukacji, natomiast w piątym mieści się kawiarnia. Wykończenia ścian wybrano w porozumieniu z Tikkurilą. Farby odgrywają w tym wypadku ważną rolę, ponieważ kolor i światło nawiązują do motywu przewodniego i roli każdego z budynków.

Tikkurila w Kazachstanie

Nie bez powodu to właśnie Tikkurila tak silnie zaznaczy swoją obecność na wystawie w Astanie. Od roku 2006 firma prowadzi operacje w Kazachstanie i jest tam obecnie liderem na rynku farb. Firma była pierwszym zachodnim producentem farb, który rozpoczął lokalną produkcję w tym kraju – w roku 2015 otwarta została jej fabryka w Almaty. W całym Kazachstanie Tikkurila zatrudnia ok. 40 osób.

Źródło: Tikkurila

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA