a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNowinki Covestro dla pojazdów elektrycznych

Nowinki Covestro dla pojazdów elektrycznych

Lekkie konstrukcje z tworzyw sztucznych, wydajne i przyjazne środowisku technologie lakiernicze, żywe odcienie – oto rozwiązania, jakie na najbliższej wystawie European Coatings Show zamierza zaprezentować Covestro. Powstały one m.in. z myślą o pojazdach elektrycznych.

Covestro auta elektryczne lakiery

Fot. arch. Covestro

Propozycje Covestro uwzględniają najnowsze trendy w designie. Przekraczają przy tym dotychczasowe bariery technologiczne i pozwalają uzyskać wygodny, funkcjonalny oraz efektywnie wykorzystujący energię pojazd.

Jedno z najważniejszych rozwiązań materiałowych Covestro, powstałych z myślą o branży samochodowej, to lekkie konstrukcje z tworzyw sztucznych. Zwiększają one zasięg pojazdów elektrycznych oraz zmniejszają zużycie paliwa i emisję CO2 w przypadku aut spalinowych. Wymagają one jednak dostosowanej powłoki lakierniczej.

Firma skorzystała z ekspertyzy BASF Coatings w tym zakresie i wykorzystała lakiery jej marki R-M. Zastosowany system składa się z wodorozcieńczalnej warstwy bazowej oraz transparentnego lakieru nawierzchniowego i jest zbliżony do nowoczesnych systemów poliuretanowych OEM.

Świetna rozlewność, krótki czas sieciowania

Lakier nawierzchniowy chroni barwną warstwę bazową, jest oparty na poliuretanach Covestro i ulega szybkiemu sieciowaniu nawet w niskich temperaturach. Inne jego zalety to bardzo dobra adhezja oraz – dzięki niskiej lepkości – rozpływność. Bez problemu można go wypolerować do wysokiego połysku. Jak mówi Marc Schreiber, marketing manager oddziału lakierów samochodowych Covestro, ten doskonałej jakości lakier podkreśla więc wrażenie, jakie wywiera cały pojazd.

Izocyjaniany sieciujące Covestro, takie jak Desmodur N3900, pozwalają na opracowanie lakierów poliuretanowych o bardzo niskiej lepkości, które doskonale rozpływają się po powierzchni i równomiernie ją pokrywają. Równocześnie charakteryzuje je bardzo krótki czas sieciowania. Mają też wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, na korozję i warunki atmosferyczne.

Pomarańcz, który przykuwa spojrzenia

Jako lakier bazowy zastosowano ONYX HD marki R-M w specjalnie na tę okazję opracowanym odcieniu Verbosian Orange. Ten intensywny, dynamiczny kolor podkreśla innowacyjność i technologiczne wyrafinowanie całego projektu auta. Jak mówi Mark Gutjahr, szef działu Automotive Color Design Europe BASF:

Verbosian Orange przykuwa spojrzenia, a zarazem jest ciepły i emocjonalny. Nawiązuje do motywu energii. Aby uzyskać specjalny efekt estetyczny, wykorzystaliśmy żywy, metaliczny pomarańcz, który idealnie współgra z czarnymi i antracytowymi mocowaniami i zwraca na siebie uwagę.

Technologie, o których mowa, zaprezentowane zostaną podczas European Coatings Show w dniach 4-6 kwietnia w Norymberdze, na stoisku Covestro – hala 4A, stoisko 528.

Źródło: Covestro