REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Fasada z farbami PPG nagrodzona przez architektów

Wieża Tower w PNC Plaza w Pittsburgu z dwuwarstwową, „oddychającą” fasadą wykonaną przy użyciu produktów PPG, została doceniona przez środowisko architektów. Otrzymała nagrodę R+D 2016 magazynu „Architect”.

farba proszkowa PPG fasada

Fot. arch. PPG

Fasada wieży PNC Plaza to jedna z pierwszych tego typu elewacji w Ameryce Północnej. Zapewnia naturalną wentylację, bez użycia elektrycznych wiatraków i wentylatorów, przez prawie połowę roku. Dzięki temu cały obiekt zużywa o ok. 50% mniej energii niż inne budynki.

Do wykonania tej innowacyjnej elewacji wykorzystano szkła PPG oraz farbę proszkową Coraflon Sunstorm tej samej firmy. Metalowa konstrukcja fasady zabezpieczona została powłoką proszkową PPG w kolorze Mica Gray. Produkt spełnia najbardziej surowe amerykańskie standardy, jeśli chodzi o odporność na warunki atmosferyczne, korozję i chemikalia, trwałość koloru i połysku. Jest przy tym bezpieczny dla środowiska, nie zawiera rozpuszczalników i praktycznie nie emituje LZO.

Niezwykły projekt i funkcjonalność fasady zachwyciły jurorów, decydujących o przyznaniu nagrody R+D 2016 magazynu „Architect”. Szczególnie pozytywnie zaskoczył ich fakt, że fasada nie jest w tym wypadku jedynie zewnętrzną, dekoracyjną „warstwą” obiektu, ale elementem w pełni zintegrowanym z resztą budynku, spełniającym swoją niezwykłą funkcję.

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA