a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweFasada z farbami PPG nagrodzona przez architektów

Fasada z farbami PPG nagrodzona przez architektów

Wieża Tower w PNC Plaza w Pittsburgu z dwuwarstwową, „oddychającą” fasadą wykonaną przy użyciu produktów PPG, została doceniona przez środowisko architektów. Otrzymała nagrodę R+D 2016 magazynu „Architect”.

farba proszkowa PPG fasada

Fot. arch. PPG

Fasada wieży PNC Plaza to jedna z pierwszych tego typu elewacji w Ameryce Północnej. Zapewnia naturalną wentylację, bez użycia elektrycznych wiatraków i wentylatorów, przez prawie połowę roku. Dzięki temu cały obiekt zużywa o ok. 50% mniej energii niż inne budynki.

Do wykonania tej innowacyjnej elewacji wykorzystano szkła PPG oraz farbę proszkową Coraflon Sunstorm tej samej firmy. Metalowa konstrukcja fasady zabezpieczona została powłoką proszkową PPG w kolorze Mica Gray. Produkt spełnia najbardziej surowe amerykańskie standardy, jeśli chodzi o odporność na warunki atmosferyczne, korozję i chemikalia, trwałość koloru i połysku. Jest przy tym bezpieczny dla środowiska, nie zawiera rozpuszczalników i praktycznie nie emituje LZO.

Niezwykły projekt i funkcjonalność fasady zachwyciły jurorów, decydujących o przyznaniu nagrody R+D 2016 magazynu „Architect”. Szczególnie pozytywnie zaskoczył ich fakt, że fasada nie jest w tym wypadku jedynie zewnętrzną, dekoracyjną „warstwą” obiektu, ale elementem w pełni zintegrowanym z resztą budynku, spełniającym swoją niezwykłą funkcję.

Źródło: PPG